Uudne segu lagunenud korstna parandamiseks

Rootsis toodetud Totaltät on spetsiaalne keraamiline mastiks, mis nakkub korstna sisepinnaga hästi ning jätab kuivades korstna pinnale tugeva keraamilise kihi. Seda on edaspidi juba väga hõlbus puhastada.

Jüri Trööp korstnapühkimise teenust pakkuvast firmast TVTÜ Teenus OÜ sõnab, et seni Eestis korstna seest parandamiseks vahendeid polnudki. Ta nendib, et Totaltät pole küll odav, kuid uue korstna tegemisest tuleb selle kasutamine muidugi tunduvalt soodsam ning ka mugavam.

?Kui korstnat pole puhastatud või on valesti köetud, tekib pigi. Totaltät paneb pigi tekke kinni,? toob Trööp välja uue toote plusse.

?Väga lagunenud korstnate puhul lõhuti korstnast osa maha ja laoti siis jälle üles. Totaltätiga aga pääseb sellest tülikast tööst,? sõnab Jürgen Suursaar OÜst Multip, mis Totaltäti Eestis müüb. Tema sõnul kasutatakse toodet Skandinaavia riikides laialdaselt, samuti on seda müüdud Lätis.

Totaltätiga töödeldud pind on kuumusekindel, kuni +1300 kraadi, samuti happe- ja niiskusekindel. Toode annab pinnale tulekaitse ja samas kaitseb pinda mehaaniliste kahjustuste eest puhastuse ajal. Pigi kogunemine korstnalõõri peatub ja tõmme paraneb.

Segu pealekandmine tasub jätta siiski korstnapühkija hooleks, sest see töö eeldab asjatundlikkust. Totaltät kantakse korstna sisepinnale spetsiaalse elastse, kuid tugeva harja abil, pressides igasse lõhesse vajaliku koguse segu.

Tervisele on toode ohutu ning kuivab kiiresti ? juba paari tunni pärast saab ahjus tule süüdata. Totaltät võib kuivada nii toatemperatuuril kui ka kõrgematel temperatuuridel ning seda saab kasutada aastaringselt. Iseasi, kas korstnapühkija krõbeda talvekülmaga katusele tahab ronida.

Jürgen Suursaar arvutab, et väga halvas seisus korstnate puhul võib materjalikulu olla 5 kg meetrile, uuemate ja paremas olukorras korstnate puhul võib meetrile kuluda umbes 3 kg segu. Korstna parandamiseks Totaltätiga kulub üks-kaks päeva.

Hetkel kuum