ÄP fototoimetus • 31. oktoober 2002 kell 22:00

Väljatõmbesoojuspump

Pump võtab uuesti kasutusele ventilatsiooni kaudu väljatõmmatava õhu soojuse ja suunab selle tarbevee ning küttes ringleva vee soojendamiseks. Lisaks kuulub seadmesse ventilatsiooniväljatõmbe süsteem, soojaveeboiler ja elektrikütte keha lisaenergia saamiseks. Pumba võib paigutada oma välimuse, suuruse ja madala mürataseme tõttu spetsiaalse kütteruumi asemel ka majapidamisruumi.

Süsteemi on üsna lihtne käsitseda. Juhtpaneelilt on vaja valida soovitud ruumiõhu ja tarbevee temperatuurid ning automaatika saab ülejäänuga ise hakkama ? reguleerib soovitud temperatuuri vastavalt välis- ja sisetemperatuuri anduritele. Vajadusel kasutab kütteks ka lisaenergiat (elektrit).

Ventilatsiooniseade vahetab ruumis õhku umbes 12 korda ööpäevas ning õhuvahetuse hulk ruumis on reguleeritav.

Värsket õhku võetakse akna või seinas olevate õhutusavade kaudu. Radiaatorid või põrandaküte soojendab siseõhu soovitud temperatuurini.

Soe kasutatud õhk suunatakse laes olevate spetsiaalsete ventilatsioonikanalite kaudu soojuspumpa, mis salvestab õhus sisalduva soojuse. Seejärel suunatakse jahtunud siseõhk väliskeskkonda. Salvestatud soojusenergia kasutatakse nii maja kütmiseks kui ka sooja tarbevee saamiseks.

Talvel, kui välisõhu temperatuur langeb niivõrd madalale, et soojuspump ei saa üksi kütmisega hakkama, lülitub elektriküte automaatselt sisse.

Carrier 30NQFO49 on varustatud Rego 400 juhtimiskeskusega, mis jälgib ja reguleerib pidevalt maja kütet ja tarbevee soojendamist. Programmeerimine toimub koos seadme paigaldamisega ja seadesuuruste muutmine hilisema kasutamise ajal on lihtne.

Näidikult on lihtne jälgida, milline protsess on soojuspumbal parajasti käsil ja võimaliku vea korral ilmuvad sinna ka juhised, mida peaks tegema. Seadmel on lisaks säästuprogramm, mis aitab veelgi energiat säästa.

Autor: ÄP

Hetkel kuum