21. november 2002 kell 7:31

Pooljuhtide sektor süstis USA börsidesse usku

Usk mikrokiipide sektori olukorra paranemisse tõstis eile eesotsas tehnoloogiasektoriga USA börse tervikuna.

Dow Jones tööstuskeskmisel aitas oluliselt kosuda oma 8,1% tõusuga J.P. Morgani aktsia. Põhjuseks uudis, et pangal pole kohustusi pankrotti läinud National Century Financial Enterprisese ees.

Teine pangandusgigant Citigroup lisas uudise peale oma kontole 3,7%.

Peamiselt tehnoloogiasektori aktsiatest koosnev Nasdaqi koondindeks lõpetas päeva 1419 punktil ehk 3,3% plussis. Kvaliteetaktsiate liikumisi kajastav Dow Jonesi tööstuskeskmine sulgus 8623 punktil ehk 1,7% kõrgemal kui päev varem.

Paul Nolte Hinsdale Associatesist ütles uudisteagentuurile CBS, et investorid liiguvad kaitsvatest aktsiatest üle taas agressiivsetesse sektoritesse nagu tehnoloogia, mis näib olevat oma põhja ära teinud.

Makromajanduse poole pealt teatas eile USA Kaubandusministeerium, et oktoobris langes uute majade ehitus aasta baasil möödunud kuu 1,81 mln ühikult 1,60 mln ühikuni. Protsentuaalselt oli see viimase üheksa aasta suurim kukkumine ning oli märksa pessimistlikum näitaja kui analüütikud ootasid.

Samas põhjendasid analüütikud möödapanekut sellega, et küllap oligi eelmiste kuude majade ehitus liiga tugev ning nüüd pole olukord halb vaid lihtsalt normaliseerinud.

Mikrokiipide sektori olukorra normaliseerumise ootuses tõusis eile Inteli aktsia 4,8%, AMD 1,8% ja Applied Materials 6,7%.

Täna tuleb USA börsidel maaklerite sõnul jälgida iganädalast töötute nõuete arvu näitajaid ja Philadelphia novembrikuu tööstusaktiivsuse indeksit.

Hetkel kuum