Ülo Toomsalu • 26. november 2002 kell 6:29

Pärnu PM: Pärnu beebiriided vallutavad Eesti turgu

Pärnus Lubja tänava majas valmivad pastelsetes toonides beebiriidekomplektid on minev kaup nii Pärnus kui ka mujal Eestis.

Mini kaubamärgiga toodete vastu on huvi tundnud lätlased, leedulased, soomlased ja hollandlasedki, kirjutab Pärnu Postimees.

?Ei oska öelda, millest selline huvi,? kehitavad OÜ Minibeebi omanikest õed Anu Pank ja Jana Lume teineteisele otsa vaadates õlgu. ?Ise ka vahel mõtleme selle üle, sest hinnalt nad eriti soodsad ei tule. Võib-olla on ostjaile meeldinud tegumoed ja värvid.?

Juba kolm aastat õmblevad Anu ja Jana 50-86 sentimeetri pikkustele ilmakodanikele kehakatteid, viimane poolteist aastat OÜ Minibeebi nime all. ?Riided on mõeldud imikutele sünnist alates kuni umbes kaheaastaste mudilasteni,? räägib Anu Pank.

Õmblejaks pole õppinud kumbki õde, kuid endile ja lastele on nad riideid õmmelnud küll.

Kolm aastat tagasi alustasid Anu ja Jana kahekesi, praegu õed ise enam õmblusmasina taga ei istu.

OÜ Minibeebi õmblejad on enamasti individuaaltöö kogemustega. ?Meie õmbleja teeb ühe toote algusest lõpuni valmis, masstöötegijad on teinud vaid ühte kindlat õmblust,? ütleb Jana.

Minibeebis on praegu palgal kaheksa töötajat, et tooteid ei jõuta teha nii palju, kui tahetakse, võetakse inimesi juurde.

Lasteriiete õmblemisega alustades oli õdedel kohe plaan, et nad ei jää põlveotsas tegijaiks, vaid arendavad välja oma firma.

Kõik pastelsetes toonides nukuriiete mõõtu tooted on õmmeldud pehmetest puuvillastest materjalidest. Kangas kootakse ja värvitakse ühes Eestimaa vabrikus spetsiaalselt Minibeebi rõivaste tarvis.

Hetkel kuum