Peeter Raidla • 10. detsember 2002 kell 8:25

Tartu Wilde pubis purunes 45 tugitooli

Tartu pubis Wilde Weranda muutus poole aastaga kasutuskõlbmatuks 45 uut tugitooli, neist 15 tuleb tarnijal kohtuotsuse kohaselt välja vahetada.

Tallinna ringkonnakohtu eelmise nädala otsusest ilmneb, et Wilde Weranda omanik OÜ Wilde Irish Pub oli 2001. aasta jaanuaris ostnud 100 uut tugitooli. Juba märtsis vahetati garantii korras välja 3 tugitooli ning mais koostas tarbijakaitseamet kontrollakti, mis kohustas välja vahetama veel 15 purunenud tugitooli, kuna need oli klientidele ohtlikuks muutunud. Pubiomanik väitis aga, et koguni 45 tooli sajast vajasid asendamist uutega.

Toole tarninud AS Tulmin Sisustus kinnitas kohtule, et bambusvitstest seljatoega tugitoolid pärinevad Itaalia firmast, kes on neid tootnud juba 25 aastat, et need on kvaliteetsed ning et nende kasutusiga restoranides on 5 aastat. Tõsi, ka tarnija leidis, et kahe tooli puhul oli tegu tõepoolest praagiga.

Samas viitas Tulmin Sisustus asjaolule, et toolid on mõeldud restorani kui rahuliku miljöö tarvis, mis tema arvates Wilde pubis puudub. Näiteks ühe tooli seljatoes olnud rusikasuurune auk tõendab tarnija meelest selle karmikäelist kasutamist.

Toolide tugevuse ja vastupidavuse määramiseks viidi Tallinna Tehnikaülikooli katsekohas läbi koguni katsetused, kuid kohus jättis need tähelepanuta, leides, et katsetuse tulemused näitavad vaid katse läbinud tooli tugevust ega laiene ülejäänud toolidele.

Nii Tallinna linnakohus kui ka ringkonnas rahuldasid Wilde pubi taotluse osaliselt: toolide tarnijal tuleb asendada siiski vaid 15 tugitooli, nagu kinnitas ka tarbijakaitseamet.

Hetkel kuum