Raivo Sormunen • 16. detsember 2002 kell 22:00

Merko Ehituse sära üha kirkam

Igatpidi positiivse börsipäeva jooksul säras eile Tallinna börsil enim Merko Ehituse aktsia, mis tõusis järjekordse rekordtasemeni. Viimati alles 27. novembril uue tipptasemega maha saanud Merko Ehituse aktsia sulgus juba 81,36 kroonil.

Seega ei heidutanud investoreid kuigivõrd see, et möödunud neljapäev müüs ehituskontserni peaaktsionär Merko Grupp ligi 3 endale kuuluvatest Merko Ehituse aktsiatest. Heal juhul võib selle lükkega ehituskontserni väärtpaberi likviidsus heal juhul isegi paraneda.

Ettevõtte, mille väärtpaberi hind on aastaga tõusnud täpselt kaks korda, edasiviivaks jõuks on olnud kiire käibe- ja kasumikasv, mis selle aasta üheksa kuu põhjal ulatus vastavalt 27 ja 33ni. Kuna Harju Elektri ja Kalevi kasumikasv oli selle aasta üheksa kuuga suurem vaid tänu erakorralisele tulule oli Merko Ehitus oma näitajaga antud kategooria parim.

Igati positiivse börsipäeva, mis oli käibe ja tehingute arvu poolest täpselt nagu eelmise esmaspäeva koopia (72 tehingut ja 12,2 mln krooni versus 71 tehingut ja 12,4 mln krooni), jooksul tegi korraliku tõusu läbi ka Tallinna Kaubamaja aktsia.

Jõuluhooaja tõttu hetkel perioodi läbi elava ettevõtte väärtpaber tõusis 55,55 kroonini, mis on aktsia kõrgeim tase pärast selle aasta 16. aprilli, mil suleti investorite nimekiri, kel oli õigus 10 kroonistele dividendidele. Väärtpaberi päevaseks tõusuks jäi 2,3.

Hetkel kuum