Sulev Oll • 19. detsember 2002 kell 10:43

Tallinna Kaubamaja jätab töötajad teist aastat jõulupreemiata

Tallinna Kaubamaja loobus kõigile ühtviisi jõulude puhul preemia maksmisest juba eelmisel aastal ega maksa seda ka tänavu.

'Usun, et liigume paljude teiste ettevõtetega ühes suunas,' sõnas ettevõtte personalidirektor Janika Kuusik.

Küll premeeritakse aasta lõpus viiendikku parimatest töötajatest aastapreemiaga, mille suurus on sel aastal kõigi premeeritavate jaoks ühesugune ja jääb teenindaja poole keskmise kuupalga suurusjärku.

'Juhid teevad selles osas oma meeskondades valikuid väga hoolikalt ja esitavad iga parimate hulka valitu puhul ka personaalse põhjenduse, mis trükitakse ära meie siselehes - nii on kõigile selge, mille poole püüelda, et järgmisel korral samuti tunnustuse osaliseks saada,' kommenteeris Kuusik.

Aasta jooksul maksab Kaubamaja töötajatele lisaks põhipalgale ka lisatasusid vastavalt töös saavutatud mõõdetavatele tulemustele. Ka neid lisatasusid nimetavad inimesed kõnekeeles sageli preemiaks, kuid Kuusiku sõnul on siin siiski tegemist ühe komponendiga meie palgasüsteemist.

Preemiaid on aasta jooksul võimalik töötajatele maksta eriliselt tubli tegutsemise eest mingis olukorras, ootuspärasest suurema panustamise eest jne. 'Leian, et premeerimise mõte selles ongi, et erilist esile tõsta, seega ei peaks ta muutuma organisatsiooni elus liialt igapäevaseks nähtuseks,' rääkis Kuusik.

Hetkel kuum