Viktoria Korpan • 23. detsember 2002 kell 10:48

Virtsu-Kuivastu liinil sõitis täna aasta miljones reisija

Saarte ja mandri vahel parvlaevaliiklust korraldava Saaremaa Laevakompanii teatel teenindati täna Kuivastu-Virtsu liinil aasta miljones reisija.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul on enam kui miljoni reisija teenindamine Kuivastu-Virtsu liinil olulise sümboolse tähtsusega.

'Laevakompanii eesmärk saab järgmiseks aastaks olla see, et miljon reisijat täituks varem kui tänavu,' ütles Rihvk.

'Miljon teenindatud reisijat tähendab seda, et aasta jooksul on Saaremaad külastanud pool miljonit inimest, kui siit lahutada saarlaste omad käimised, siis on Saaremaad aasta jooksul külastanud ühe saare elaniku kohta vähemalt kümme turisti. See on kindlasti väga hea näitaja,' lisas Rihvk.

Eelmisel rekordilisel aastal teenindas Saaremaa Laevakompanii Kuivastu-Virtsu liinil kokku 920 414 reisijat ja 307 733 sõidukit, selle aasta üheteistkümne kuuga on laevakompanii liinil teenindanud juba 960 384 reisijat ja 327 642 sõidukit.

Võrreldes möödunud aastaga on tulemused kasvanud kõikidel kuudel alates veebruarist. Suvekuude roll kasvutendentsi kujundamises ei ole enam nii domineeriv kui mõned aastad tagasi.

Tõnis Rihvk tõi välja mõned praamiliikluse kasvu hoogustanud tegurid. Tema sõnul on Saaremaa atraktiivsus turistide jaoks viimastel aastatel stabiilselt kasvanud. Lisaks siseriiklikule külastajale avaneb saar järjest enam nii põhja- kui lõunanaabritele, on loodud sadu uusi majatuskohti, investeeritud infrastruktuuri, nentis Rihvk.

Veel märkis Rihvk, et SLK positsioneerib end osana saarte turundusest, olles üritanud olla paindlikum ning tihendanud operatiivselt graafikuid vastavalt nõudlusele.

Rohuküla-Heltermaa liinil on tänaseks teenindatud 360Ž256 reisijat, mida on 30 567 reisija võrra rohkem kui möödunud aastal, Rohuküla-Sviby liinil 44 509 reisijat, mida on 1402 reisija võrra rohkem ning Triigi-Sõru liinil 19 656 reisijat, mida on 379 reisija võrra rohkem kui möödunud aastal kokku.

Hetkel kuum