Ülo Toomsalu • 23. jaanuar 2003 kell 6:28

Sakala: Enamik Viljandimaa ettevõtteid ootab tervisekaitse tunnustust

Umbes 450st Viljandimaa toidukäitlejast pole tervisekaitsetalituselt tunnustust taotlenud vaid kaheksa.

Võhma Gümnaasiumi köök on üks neist toitlustuskohtadest, mis on läbi teinud remondi ja soetanud uued seadmed, et oleks võimalik järgida 1. jaanuarist kehtima hakanud toiduseaduse nõudeid, kirjutab Sakala.

Kooli direktori Ergo Prave sõnul õnnestus koolil valitsuse teisest lisaeelarvest saada pool miljonit krooni, millele linn lisas omalt poolt 100 000 krooni.

Seevastu Viljandi piiril asuv Härjapea kõrts pani uute nõuete tõttu eelmise aasta lõpul uksed kinni, sest kõrtsi omaniku Jaak Bergmanni sõnul oleks toiduseaduse järgimine liiga kalliks läinud.

Tervisekaitsetalituse inspektor Ly Antsov tõi näiteks, et taotluse esitamata jätnud aktsiaseltsi Tekstuur söökla Karksi-Nuias ja Ülde külapood Olustveres on heas korras ning võiksid olla tunnustatud, aga omanikud pole veel pabereid esitanud ja seega on nad praegu seaduserikkujad. Heade näidetena tõstis Antsov esile lisaks Mustla Kastani poele Abja Tarbijate Ühistu kauplusi.

Tervisekaitseinspektsiooni avalike suhete nõunik Agnes Jürgens kiitis Viljandimaa ettevõtjaid, kes on teistega võrreldes taotluspaberid õigel ajal korda ajanud.

'Tallinnas ja Tartus on umbes viiendik neid, kellel pole paberid korras, ning suuremaid probleeme tekib ka Ida-Viru- ja Pärnumaal,' lisas nõunik.

Eelmise aasta viimase 30 töötunni jooksul esitasid asutused Tartu Tervisekaitsetalituse Viljandimaa osakonnale üle 200 taotluse.

Hetkel kuum