Peeter Raidla • 14. veebruar 2003 kell 9:23

Tallinnas lasti maha Iisraeli investorfirma esindaja

Eile hilisõhtul lasti Tallinnas Liivalaia tänava lähedal maha Aleksandr Kolektor, kes oli Balti Investeerimisasutuse nõukogu esimees.

<pilt#aleksandr_kolektori_morvapaik_2_erik.jpg#Mõrvapaik Liivalaia 40 puude varjus täna keskpäeval. Verest punaseks värvunud lumel vedeles politsei kokkukägardatud protokoll.#200#132#0> Neljapäeva õhtul kella poole üheteistkümne ajal tulistati Aleksandr Kolektorile kolm lasku kõhtu ja mees suri saadud vigastustesse kohapeal. Mõrvarit pole tabatud.

Tänavu veebruaris kirjutas Äripäev Kolektori äritegevusest lähemalt. Enam kui aasta tagasi müüs ta oma 100protsendilise osaluse Balti Finantseerimisasutuse ASis Iisraeli firmale B.L.L. Leris Investments Company. Umbes aasta jooksul on läbi selle väidetava investeerimisfirma paisatud Eestis turule umbes 300 miljonit krooni. Muu hulgas omandati selle rahaga endine Merelaevanduse hoone Estonia puiesteel, Karjaküla Külmhoone ja Eesti-Ameerika Ärikolledzhi varad.

Kolektor oli ka kaitsepolitsei tähelepanu all seoses kriminaalasjaga, mis käsitleb kütuse salakaubavedu läbi Roomassaare sadama. Kolektori kõrval esitati süüdistus veel ka Eduard Beilinsonile, Vladimir Kosikule ja Jüri Rannale.

Süüdistus esitati kriminaalkoodeksi paragrahvi järgi, mis käsitleb salakaubavedu. Esitatud süüdistuse kohaselt toimetasid Beilinson, Kolektor, Kosik ja Rand isikute grupis ajavahemikul 28.09.2000-02.03.2001 kolmel korral tollikontrolli eest varjatuna salakaubana läbi Roomassaare sadama Eestisse 6821 tonni kütust, millelt jäeti tasumata 43,5 miljonit krooni aktsiisi- ja käibemaksu.

Hetkel kuum