Inge Rumessen • 8. aprill 2003 kell 6:19

Vooremaa: Sisepinged Põltsamaa linnavolikogus ei võimalda valida uut linnapead

Sisevastuolud Põltsamaal võimul olevas Rahvaliidu fraktsioonis ei võimalda volikogul valida uut linnapead.

Rahvaliidu fraktsiooni saadikute hinnangul on aga linnapea valimiste ettevalmistamine kulgenud normaalses tempos, mis annab nii volikogu liikmetele kui ka linnapeakandidaadile piisavalt aega üksteise seisukohtadega tutvumiseks.

Vooremaa küsimusele, miks ei ole Põltsamaa linnavolikogu istungit kokku kutsutud, vastas reformierakondlasest linnavolikogu liige Mart Joosep, et ju siis ei ole võimuliidus saavutatud kõikide liikmete vahel kokkulepet ja otsustamiseks vajaminevad enamushääled ei ole koos.

Põltsamaa linnavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimees Riho Laanes helistas eile hommikul linnavalitsuse sekretärile, et küsida, millal korraldatakse volikogu istung linnapea valimisteks. 'Linnavalitsuse sekretär ei teadnud mulle volikogu istungi aega veel öelda. Tundub, et koalitsioonis on sisevastuolud, sest ei suudeta kokku leppida, kuidas täita linnapeakandidaadi Jaan Aiaotsa soove. Prognoosin sedagi, et linnapea valimiste ajaks võib Rahvaliidu fraktsioon koguni lõheneda. Tundub, et pärast Margi Eina lahkumist Põltsamaa linnapea ametist on miski meie linnas mäda.

Linnapeakandidaati Jaan Aiaotsa suhtun ma positiivselt ja pean loomulikuks, et tal on oma seisukohad Põltsamaa probleemide lahendamisel. Iga uus omavalitsusjuht tahab ju midagi uut moodi käima lükata,' märkis Riho Laanes.

Rahvaliidu fraktsiooni kuuluva linnavolikogu liikme Anne Kausi sõnul on olukord koalitsioonis stabiilne. 'Mina küll pole Rahvaliidu fraktsioonis vastuolusid tunnetanud. Küll aga tundub, et mõned volikogu liikmed selliseid konflikte väga ootavadki,' arutles proua Kaus.

'Olukord, kus linnapea valimisega pole liigselt kiirustatud, on andnud volikogu liikmetele võimaluse Jaan Aiaotsaga mitmeid kordi kohtuda, kusjuures vastastikused seisukohad saavad järjest rohkem selgemaks. Jaan Aiaots on avaldanud soovi, et koalitsioon Põltsamaa linnavolikogus laieneks. Leian, et laienemises ei tohiks olla erilist probleemi, sest koalitsioon ja opositsioon on varemgi koostööd teinud ja mitmedki opositsiooni ettepanekud on volikogus üldise heakskiidu pälvinud. Kõige olulisem on aga see, et volikogus toimuv oleks kasulik Põltsamaa linnale,' ütles ta.

Linnavolikogu esimees Raul Kirsel teatas, et volikogu koguneb linnapead valima 21. aprillil.

'Ka mina leian, et linnapea valimistega seonduvad protsessid on kulgenud normaalses tempos. Ka Riigikogu uus koosseis valiti juba märtsi algul, uus valitsus on aga senini moodustamata,' märkis Kirsel.

Hetkel kuum