Andres Kärssin • 29. aprill 2003 kell 11:00

WHO: Vietnam ei ole enam SARSi ohupiirkond

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) otsustas eile Vietnami SARSi ohupiirkondade hulgast välja arvata, teatas sotsiaalministeerium.

8. aprillist saadik ei ole Vietnamis esinenud ühtki uut SARSi juhtu. Vietnam on esimene riik, kus SARSi puhangust on suudetud jagu saada.

Euroopas on registreeritud kokku 91 tõenäolist või SARSi kahtlusega juhtu. Ligi kahekümnel juhul on diagnoos osutunud alusetuks ning haigusele on leitud muu põhjus. Haiglasse on paigutatud 35 inimest. WHO eilsetel andmetel on Euroopas ravil 12 SARSi tõenäolist patsienti. Ülejäänud juhtudel on tegemist nakkuskahtlusega.

Ainus SARS-nakkuse kohaliku leviku juhtum Euroopas on teada Inglismaalt, kus 7. aprillil võeti SARSiga arvele 45-aastane mees, kes oli nakatunud Inglismaal.

Eestis SARSi juhte tänaseks registreeritud ei ole. Lääne-Tallinna Keskhaigla Nakkuskeskusesse paigutati eelmise nädala teisel poolel kaks SARSi kahtlusega haiget. Eile kirjutati need patsiendid haiglast välja, kuna SARSi kahtlus osutus alusetuks.

WHO andmetel oli eilseks registreeritud 5050 tõenäolist SARSi juhtu 26 riigis. SARSi on surnud 321 inimest. WHO soovitab kõik SARSi kahtluse või tõenäosusega patsiendid paigutada haiglasse.

Hetkel kuum