Ülo Toomsalu • 3. juuli 2003 kell 7:21

EPL: Eestisse kerkib mitu uut golfiväljakut

Lähiaastatel rajatakse Eestisse mitu uut golfiväljakut, väljakute rohkus peaks suurendama ka golfituristide arvu.

Hiljemalt kuu aja pärast avab huvilistele golfiväljaku Pärnu külje all asuv Audru golfiklubi. ?80protsendilise tõenäosusega avame väljaku juba kolme nädala pärast. Hiljemalt kuu aja pärast on see kindlalt mängijate päralt,? lausus Audru Golf amp; Country Clubi juhataja Eino Ojandu Eesti Päevalehele.

Üheksa rajaga golfiväljaku avamise täpne aeg sõltub eelkõige sellest, kui ilusaks ja tihedaks kasvab väljaku muru. Ojandu märkis, et Audru golfiväljakule pääsevad mängima kõik huvilised, päris algajatest alates ning kogenud golfimängijatega lõpetades. Tegu on üheksarajalise, nn maksa ja mängi väljakuga.

Valgeranda täismõõtmetes golfirada rajava ASi Andropoff juhataja Ragner Matsalu ütles, et väljak on kavas avada järgmise aasta septembris.

?Praegu teeme mullatöid ja rajame harjutusväljakut.? Golfiväljaku suuruseks on selle valmides 86 hektarit, millest 12 hektarit võtavad enda alla järved. Kokku saab väljakul olema 18 rada. ?Tegu on täielikult euronormidele vastava väljakuga,? lausus Matsalu.

Ainuüksi golfiväljaku rajamine läheb Andropoffile maksma 25-26 miljonit krooni. Sellele lisanduvad abihoonete rajamisega seotud kulud.

Matsalu sõnul suunatakse projekti valmides põhitähelepanu ning reklaam just Skandinaavia kliendile. ?Loomulikult ei saa unustada ka kohalikku turgu,? ütles ta.

ASi Niitvälja Golf juhi Sven Neideri sõnul on konkurentsi tihenemine ainult tervitatav, kuna see aitab Eestisse meelitada uusi mängijaid.

?Kui uusi väljakuid ning võimalusi juurde tekib, kasvab ilmselt ka golfituristide huvi siinse piirkonna vastu ? väljakuid on palju ja erinevaid ning nendel mängimiseks peatutakse Eestis ka pikemat aega,? rääkis Neider.

Hetkel kuum