29. juuli 2003 kell 12:55

Börsiülevaade: neljas ülimadala aktiivsusega kauplemispäev

Viimased kolm börsipäeva on pakkunud Tallinna börsil ülimadalat aktiivsust. Olukord ei paranenud ka täna.

Kui möödunud neljapäevast kuni selle esmaspäevani registreeriti börsil kolm selle aasta kõige passiivset börsipäeva (vastavalt 24,39 ja 27 tehingut), siis ka tänane 44 tehinguga börsipäev kuulub selle aasta passiivsemate päevade nimekirja tippu. Mõnevõrra võis aktiivsust kärpida ligi tunnine kauplemiskatkestus.

Sellest hoolimata liikusid börsi liideraktsiaid kergelt ülepoole ning ka väärtpaberi likviidsus polnud eriti laita. Päeva lõpupoole ulatus kolme börsi tugisamba (Hansa, Norma ja Eesti Telekomi) ostu- ja müüginoteeringute hinnavahe 0,3-0,9% vahele.

Kauplemise aktiivsemaks muutumiseks ootaks endiselt aktsiahindade äraliikumist praegustelt tasemetelt, kus on juba kuu aega tiirutatud ning mis ei taha turule tuua ei müüjaid ega ostjaid.

Üllatuslikult vara ehk kolmanda Tallinna börsi ettevõttena sai tänaseks oma teise kvartali tulemused kokku Estiko. Möödunud aastal kahjumit teeninud ja börsilt lahkuda püüdnud ettevõte suutis aasta esimesel poolel saavutada päris korraliku tulemuse.

Käibe 21%se kasvu kõrval näidati korralikku kasumit ja suudeti kvartaliga alandada nii oma lühiajalisi kui pikkaajalisi võlakohustusi.

Väärtpaberi saldoks jäi täna küll üks väike ostutehing tasemel 9,70 krooni.

Hetkel kuum