Peeter Stamberg • 16. oktoober 2003 kell 22:00

Nokia tulemuste järel 3,5 protsenti miinuses

Nokia aktsia kukkus Helsingi börsil eile 3,54 protsenti, 14,17 eurole. Nokia kolmanda kvartali majandustulemused ületasid analüütikute lootusi, kuid tuleviku väljavaated investorites ostuhuvi ei tekitanud. Pro forma kasum aktsia kohta oli 0,18 eurot, analüütikud ootasid kasumiks 0,17 eurot.

Reuters kirjutas, et Nokia aktsia kukub tulemuste peale seetõttu, et investorid muretsevad, kas firma suudab kasvatada käivet ja genereerida raha vaatamata nõudluse taastumisele mobiiltelefonide järele. Kolmandas kvartalis kasvas mobiilide läbimüük ühikutes, kuid käive oli samal tasemel nagu aasta varem. Käibe paigal püsimise põhjuseks on langevad mobiiltelefonide hinnad.

?Mobiiltelefonide müügi osas räägime me samadest marginaalitasemetest (kui kolmandas kvartalis. Marginaal võib veidi tõusta või langeda aga põhimõtteliselt jäävad nad samale tasemele,? ütles ettevõtte juht Jorma Ollila pressikonverentsil.

?Mingil hetkel tuleb aeg, mil Nokia ei suuda marginaale hoida,? ütles Evli Banki analüütik Karri Rinta Reutersile.

USAs tegi kauplemispäeva alguses tugeva languse läbi IBMi aktsia. Arvutitootja majandustulemused valmistas pettumuse käibe poolelt ja aktsia oli eile kella 18ks kukkunud 4,1 protsenti, 88,90 dollarile.

Veelgi tugevama languse oli selleks ajaks teinud läbi ehitustehnikatootja Caterpillar, mille aktsia hind oli kukkunud 7,7 protsenti, 72,27 dollarile. Firma kasum tuli allapoole analüütikute ootusi.

Coca-Cola kasum kasvas kolmandas kvartalis tänu nõudlusele Euroopas. Kasum aktsia kohta oli aga väiksem kui analüütikud ootasid, kirjutas CBSMarketWatch. Aktsia hind oli kauplemispäeva algul ligi ühe protsendi võrra miinuses 44,68 dollaril.

Hetkel kuum