Liis Kängsepp • 22. oktoober 2003 kell 22:00

Ühispank teenis rekordilise kasumi

Ühispanga kolmanda kvartali rekordiliseks puhaskasumiks kujunes 161 miljonit krooni, mis on pea poole suurem eelmise aasta sama perioodi puhaskasumist. Üheksa kuu jooksul on pank teeninud puhaskasumit 431 miljonit krooni, mis on samuti ligi kaks korda suurem eelmise aasta üheksa kuu tulemusest. Laenude allahindlusi tehti kolmandas kvartalis 24 miljoni krooni ulatuses ning tagasi saadi 25,4 miljoni krooni ulatuses.

Ühispanga avalike suhete juhi Evelin Pulli sõnul on kolmanda kvartali tulemus oodatust parem, seda seoses kõrgema tulude taseme ja väiksemate laenukahjumitega. Pulli sõnul on suur kasum tingitud efektiivsest plaanipärasest tegevusest. ?Oleme iga aastaga järjest oma majandusnäitajaid parandanud, eriti õnnelikud oleme oma laenude turuosa kasvu üle.?

Eraisikute laenude ja hoiuste turuosa on Ühispank aastaga suurendanud ligi 1, elukindlustuses ligi 2, fondides üle 5. Praegu on Eesti Ühispanga Grupi turuosa laenudes 34,8 (ei sisalda liisingut), hoiustes 26,5, elukindlustuses 24,9 ja fondides 34,1.

Nordea panga juhi Juhani Seilenthali hinnangul on sellised head majandustulemused turule tervikuna positiivse mõjuga ning võimaldavad hoida jätkuvat arengut. Seilenthal ei kommenteerinud, kuidas täpselt võiks Ühispanga ootamatult suur kasum mõjutada panga turupositsiooni Hansapanga suhtes. ?Eks me tahaks küll sellist kristallpalli, mis ütleks meile, mida konkurendid teevad ja kuidas neil läheb.?

Eesti Ühispanga emafirma SEBi tegevuskasum oli kolmandas kvartalis samuti parem, kui analüütikud ootasid ? 3,4 miljardit Eesti krooni. Mullu oli vastav näitaja 2,6 miljardit.

Hetkel kuum