23. oktoober 2003 kell 22:00

Ausad apsud

Kaasaegse linnakoriluse üks omapäraseid vorme on mängufilmidest apsude otsimine ning nende kollektsioneerimine.

?Titanicu? ja ?Terminaatori? lavastaja James Cameroni ning äsja California kuberneriks valitud Arnold Schwarzeneggeri ligi kümne aasta eest valminud märulkomöödia ?Ausad valed? rõõmustab agaraid apsukogujad ekraanile pääsenud vääratuste paraadiga.

Esiteks paljastub ekraanil hulk nii-öelda filmitrikke. Tähelepanelik vaataja märkab, et pissuaar, mille pihta ühe pahategelase pea suure kolakaga virutatakse, on tehtud mõnusalt vetruvast kummist. Veelgi kummastavam on tähelepanek, et kummist on valmistatud ka tigedad valvekoerad, kellele superkangelane filmi algusosas tuule alla teeb. Filmiandmebaasis IMDb.com kirjutatakse, et stseeni kaaderhaaval vaadates võib näha, kuidas Schwarzeneggeri käes rippuval kummist dobermannil silm peast välja kukub ning ekraani paremasse nurka pudeneb.

Teiseks hakkavad silma sagedased apsud, mis seotud loogika järgmise ning järjepidevuse hoidmisega. Näiteks on läbi purskkaevu ratsutanud kangelase riided järgmisel hetkel kuivad ning lõikehaav mehe näol vahetab limusiinis toimuva kakluse käigus oma asukohta. Ja kuigi kangelanna laseb umbes viimase pooltunni filmist ringi paljajalu, võib ühes kähmlusstseenis näha, et ta jalatallad on laitmatult puhtad.

Filmi on sattunud ka veidraid faktivigu. Tehnokrattidele pakub kindlasti erialast lõbu see, kui Arnie rikkuri mõisas arvuti kallale asub ? masin käivitub nagu Mac, kuid kuvarile ilmub Windowsi ekraanipilt.

Sarnaseid vääratusi leidub pea kõigis kuulsates ning suure kassaeduga filmides. Filmiapsud on osa meelelahutusest. Need ei ole häbiväärsed. Need on ausad apsud.

Autor: Sten Hansson

Hetkel kuum