Heidi Vihma • 23. oktoober 2003 kell 22:00

Kolme Näoga Mees teeb õnnelikuks

Kahjuks polnud Kolme Näoga Mees taibanud oma väikesele tänavareklaamile kirjutada ?Siit leiate täiesti omanäolise eriliselt hubase väikese armsa kohviku?, seepärast teisi külastajaid sel hetkel kohvikus ei olnudki. Mõnusad diivanid, kamin, intiimsed varjatud keldrisopid, kaunid tekstiilid, lahke teenindaja, suur veinivalik, taustaks mahe džäss ? no mida ühelt kohvikult sissejuhatuseks veel annaks oodata!

Menüü on lihtne: röstsai, grillvõileib, singi-juustu quiche, tortilla suitsukana ja t?illikastmega, röstitud ciabatta mozzarella ja tomatiga ning kitsejuustusalat peekoniga. Ongi soolasest peaaegu kõik, juurde käib ka kerge värske salat.

See lühike menüü sisaldab aga kaht haruldast rooga: esiteks tehakse siin ettetellimisel raclette?i, tuntud ?veitsi juusturooga, mida ma kusagil mujal Eestis pole näinud, kuid mis nii hästi sobib mõnusa õhtuseltskonna jutu ja veini juurde; ja teiseks ? kookide hulgast leidsin Pavlova, oma absoluutse lemmiku, mida samuti minu teada meie söögikohad ignoreerinud on.

Pavlova on nimelt beseest, vahukoorest ja puuviljast või marjadest koosnev kook ? parim, mida selles vallas välja annab mõelda. Loomulikult ehtsa vahukoore ja värske puuviljaga, seda on liigne lisada.

Seni kui oma hilinevat kaaslast ootasin, sirvisin kohvikus leiduvaid raamatuid ? armastusluule Pu?kinilt ja Alliksaarelt, Umar Hajjami ?Nelikvärsid? ja ?Õnneliku inimese 100 lihtsat saladust?. Et ennast paari tunni jooksul õnnelikuna tunda, pole vaja sadat saladust, aitab mõnes lihtsast asjast: hea sõber, hubane kohvik, mõnus muusika hea veini ja söögiga. Ja ongi kõik. Minge ja proovige!

Hetkel kuum