Peeter Stamberg • 29. oktoober 2003 kell 9:07

TeliaSonera sai kolmandas kvartalis 3,01 mld krooni puhaskasumit

Põhjala suurim telekommunikatsiooniettevõte TeliaSonera sai kolmandas kvartalis kasumit, möödunud aastal oli firma samal perioodil suures kahjumis.

Puhaskasumit teenis TeliaSonera kolmandas kvartalis 1,74 mld Rootsi krooni (3,01 mld Eesti krooni) ehk 0,37 Rootsi krooni aktsia kohta, vahendab Bloomberg. Aasta varem oli kvartalikahjum 12,27 mld Rootsi krooni (21,2 mld Eesti krooni) ehk 2,62 Rootsi krooni aktsia kohta.

Käive oli pea samal tasemel, kus aasta varem. Selle aasta kolmandas kvartalis oli käive 20,094 mld Rootsi krooni (34,7 mld Eesti krooni). Möödunud aastal oli käive 20,102 mld Rootsi krooni.

Möödunud aasta juulis kompaniid juhtima asunud Anders Igel on vähendanud töökohti ja kulutusi varustusele, kuna kasv peamistel turgudel on stagneerumas. Müügi suurendamiseks on laiendatud tegevust Venemaal ja Baltikumis.

TeliaSonera teatas, et investeeringud jäävad sellel aastal alla 12% käibest. Aasta teise poolel oodatakse käivet samal tasemel kui möödunud aastal. Tegevuskasum ilma ühekordsete kulutusteta peaks aasta teisel poolel olema samal tasemel aasta esimese poolega.

Hetkel kuum