30. oktoober 2003 kell 22:00

Eesti juurtega vene moderntants

5. ja 6. novembril astuvad Tallinnas Kanuti Gildi saalis vaatajate ette end Narvas ja Venemaal varjanud moderntantsutähed. Larissa Lebedeva ja Stanislav Varkki koondavad end nime taha Teater GIRAF. Stanislav sündis Narvas, tegeles break-tantsuga, millest kasvas välja huvi ka pantomiimi vastu. Larissa alustas iluvõimlemisega, kus tema tippsaavutuseks sai 1980. aastal NSVLi meistersportlase tiitel. Kõrgkoolis osales ta teatristuudio Terra Mobile tegemistes.

Nende koostöö on kestnud 16 aastat. Nad on esinenud erinevate tantsutruppide koosseisus Peterburi, Moskva, Pariisi, Barcelona, Montreali, Berliini, Dublini, Amsterdami, Rooma, Brüsseli ja teiste riikide teatrilavadel. Osalemine mitmetel rahvusvahelistel festivalidel on toonud tunnustuse ja autasud.

Etendus ?Love? sündis Larissa ja Stanislavi koostöös. Lavastuse peaprintsiibiks on ?paljas inimene paljal laval?. Koreograafide sõnul tahavad nad rääkida armastusest keha ja hingega. Etenduse dramaturgia on sündinud eristatud katkendlikest soolodest, mis arenevad etenduse käigus täiesti arusaadavaks argieludraamaks.

Autor: Kaja Kann

Hetkel kuum