Ülo Toomsalu • 10. november 2003 kell 6:35

SLÕL: Ärimees pakkus 450 000 krooni altkäemaksu

Kaitsepolitsei pidas kinni ärimehe, kes pakkus maksuametnikule tõendite hävitamise võimaluse eest 450 000 krooni altkäemaksu.

Pistist vahendanud inimesel ja seda võtnud ametnikul oli kohtu luba kuritegude matkimiseks.

Süüdistuse kohaselt lubas ühe hulgikaubandusega tegeleva osaühingu juhatuse liige anda tänavu mais vahendaja kaudu maksuametnikule altkäemaksuks 450 000 krooni. Selle eest pidi viimane laskma ärimehel hävitada tema firmast läbiotsimisel ära võetud flopikettal, arvutis ja kahes vihikus olevad andmed enne, kui uurijad nende sisuga lähemalt tutvuda jõuavad, kirjutab SL Õhtuleht.

Süüdistuse järgi pöördus ärimees mai alguses ühe tuttava poole, et see uuriks oma kontakte kasutades, kuidas oleks võimalik läbiotsimisel ära võetud asjad nii tagasi saada, et maksuametnikud nende sisu põhjalikumalt ei kontrolliks. Ta lubas selle eest maksuametnikule 300 000 krooni anda. Kui ärimees sai teada, et viimane on nõus pistise eest võimaldama firma läbiotsimisel ära võetud asjadele ligipääsu, andis ta vahendajale lubatud altkäemaksu esimese osana 100 000 krooni. Maksuametnikule lubas ärimees, et tasub läbiotsimisel ära võetud arvutis, flopikettal ja kahes märkmetega vihikus olevate andmete hävitamise võimaluse eest 450 000 krooni.

Ta saigi flopi-ketta enda kätte, muutis selle magnetketast kraapides kasutamiskõlbmatuks ja tagastas siis maksuametnikule. Kaitsepolitseinikud pidasid ärimehe altkäemaksu andmises kahtlustatavana kinni pärast seda, kui ta andis lubatud pistise kolmanda osana vahendajale maksuametnikule edastamiseks 100 000 krooni.

Ärimees on praegu 650 000 krooni suuruse kautsjoni vastu vabaduses, kirjutab Eesti Päevaleht. Maksuamet tundis tema firma vastu huvi, sest kahtlustas, et seal makstakse ümbrikupalka.

Hetkel kuum