Peeter Stamberg • 10. november 2003 kell 8:11

USA aktsiaturgudelt: töötuse vähenemine tõusu ei toonud

USA tööpuuduse määr oktoobris võrreldes kuu varasemaga vähenes ja oli oodatust parem, kuid aktsiaturge positiivne teade kergitada ei suutnud.

Paljude turuosaliste arvates on aktsiate hinnad kevadest sedavõrd palju kerkinud, et edasiseks tõusuks on vaja juba väga häid majandusnäitajaid.

Reedel avaldatud oktoobrikuu töötusemäär küündis 6%le. Analüütikud ootasid tööpuuduseks 6,1%. Uusi töökohti loodi oktoobris koguni kaks korda enam kui analüütikud ette ennustasid. Tööturu näitajate paranemine annab märku, et maailma suurima majanduse olukord on paranemas.

Peamised aktsiaturgude liikumisi kajastavad indeksid tegid reedel läbi aga languse. Tehnoloogiaettevõtetest rikas Nasdaqi koondindeks <GR#US.^IXIC>langes 0,28%, 1970,74 punktile, Dow Jonesi tööstuslik keskmine <GR#US.^DJI>langes 0,48%, 9807,79 punktile ja S P 500 indeksi <GR#US.^SPC>väärtus kahanes 0,46%, 1053,21 punktile.

Kuigi indeksid lõpetasid miinuses, oli tõusjate-langejate suhe New Yorgi börsil 6:5 ja Nasdaqil umbkaudu 1:1, kirjutas Reuters. Seega näitasid suuremat miinust need aktsiad, mille osakaal indeksites suurem.

Tehnoloogiasektoris säras reedel Nvidia aktsia, mis tõusis oodatust paremate käibe näitajate toel 19,7% 21,75 dollarile. Kiibitootja viitas ka, et selles kvartalis peaks müük ületama Wall Streeti analüütikute keskmise ootuse.

Investeerimispank Merrill Lynch tõstis viidates võimalikule toiduga seotud üksuse eraldamisele Altria (endine Philip Morris) hinnasihti ja lisas aktsia oma soovitavate aktsiate nimekirja. Hinnasihi tõstis aktsia seniselt 50 dollarilt 63 dollarile. Aktsia hind kerkis reedel 4,67%, 49,51 dollarile.

Hetkel kuum