Ülo Toomsalu • 12. november 2003 kell 5:54

EPL: Eesti tudengite õppemaks tõuseb

Tuleva aasta maist ei tohi ülikoolid enam välistudengitelt rohkem raha küsida kui eestlastelt ning seepärast tõstab osa koole ka Eesti tudengite õppemaksu.

Koolid peavad õppemaksud ühtlustama, sest Euroopa Liidus olles hakkab kehtima võrdse kohtlemise printsiip, mis ei luba välistudengite õpingutele kõrgemat hinda kehtestada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Põllumajandusülikooli (EPMÜ) rektori Alar Karise sõnul on õppemaksu tõus paratamatu. ?Meie õppemaksud tasulises õppes on niigi väikesed,? lisas ta. ?Meile on tähtis, et õppemaksu eest saaks anda kvaliteetset õpet, praegu selleks raha kokku ei saa.?

Sellepärast käib õppetöö tema sõnul osalt kvaliteedi arvel ja tasulisest õppest saadud raha abil.

Tartu Ülikooli õppeprorektori Tõnu Lehtsaare sõnul on tõenäoline, et õppemaksu ühtlustamisega tõuseb üldine tasu nii Eesti kui ka teiste euroliidu riikide tudengitele. ?Praegu on välistudengite õppemaks keskmiselt 30 000 krooni aastas, ilmselt tõstame seda, sest lähtume avatud ülikooli hindadest,? märkis ta.

Samas on mitmel Eesti ülikoolil, näiteks Kunstiakadeemial ja Tehnikaülikoolil, juba praegu välisüliõpilaste õppemaks kohalike omaga võrdne.

Tänavu otsustas ka seni välistudengitelt enam raha küsinud Tallinna Pedagoogikaülikool (TPÜ) õppemaksu võrdsustada.

Hetkel kuum