Ülo Toomsalu • 12. november 2003 kell 5:57

EPL: Tallinna Prügila ähvardab prügi puudusel hinda tõsta

Tallinna Prügila kavatseb teha Tallinna linnavalitsusele ettepaneku prügihinna tõstmiseks juhul, kui Tänassilma laadimisjaama rajamine venib.

?Kui laadimisjaama rajamine jääb venima, siis tuleb meil linnale teha ettepanek järgmise majandusaasta algusest juulis hinda tõsta. Kui suur see protsent on, ma ei ütle, muidu läheb ju kohe lehte. Täna on vara sellest rääkida,? ütles Tallinna Prügila juhatuse liige Raivo Uukkivi Eesti Päevalehele.

Prügilaomaniku mure põhjus peitub järjest vähenevates prügikogustes. ?Lepingu järgi lubas linn meile 190 000 tonni jäätmeid aastas, selle aasta eelarve tegime 170 000 tonni peale, aga praegu tuleb 146 000 tonni,? märkis Uukkivi.

Prügivoogude vähenemises pole süüdi sorteerima hakanud tarbijad, vaid Uukkivi sõnul hoopis Tallinna prügisorteerimistehas ja oma prügila rajamist kavandav Ragn Sells.

?Eestis on Tallinna Prügila avamise järel väga hoogu läinud jäätmeturism. Tallinna sorteerimistehas kasutab Väätsa prügila teenust, Ragn Sells saadab jäätmeid Haapsallu. Aga jäätmeseadus ütleb, et jäätmed tuleb käidelda tekkimisele kõige lähemas käitluskohas,? pahandas Uukkivi.

Et Ragn Sellsi prügilat ära hoida, on Tallinna Prügila kavandanud laadimisjaama ehituse Tallinna teise otsa.

Tänassilma laadimisjaam on kavandatud tulevase Tallinna ringtee juurde. Kohta, kust Jõelähtme prügilasse jääb veel 42 kilomeetrit maad. Laadimisjaama sihikul pole Uukkivi sõnul mitte niivõrd Lõuna-Tallinn, kuivõrd just Paldiskis ja Keila vallas tekkivad jäätmed.

Hetkel kuum