Gea Velthut-Sokka • 14. november 2003 kell 9:20

Kinnisvarakonverents: Munitsipaalmajad takerduvad maaprobleemidesse

Tallinna elamumajandusameti juhataja Margus Kruusmägi tunnistas, et linnal on tõsiseid probleeme munitsipaalmajade jaoks riigilt maa saamisega.

Programmis '5000 eluaset Tallinnasse' on paljud tulevased munitsipaalmajad planeeritud riigile kuuluvale maale. Kruusmägi tunnistas, et läbirääkimised riigiga maa saamiseks munitsipaalomandisse edenevad vaevaliselt. Seetõttu on juba projektist välja arvatud näiteks Vuti-Räägu kvartal.

Pool aastat lükkub edasi ka kahe Männiku munitsipaalmaja valmimine, sest valitsuse otsus maa linna omandusse andmiseks tuli alles paar nädalat tagasi. Majad oleksid pidanud valmima veel sel aastal. Venib ka Mustjõe projekt.

Programmi järgi peaks riigi osalus eeselamute ehitamiseks olema 25%. Tallinn on Kruusmägi sõnul sel aastal projekti investeerimas 130 mln krooni, riigi osalus on aga tänase päeva seiuga null.

'Loodame siiski veel selle aasta lõpuks saada KredExi kaudu 10 miljoni,' ütles Kruusmägi.

Kruusmägi sõnul ei toeta ta munitsipaalmajade ehitamist kallitesse piirkondadesse. Näiteks asub üks uus linna maja kesklinnas Endla tänaval. 'Kava on selline, et edaspidi mitte nii luksuslikke elamuid ehitada,' ütles ta.

Kruusmägi tutvustas ka Tallinn elamumajanduse visiooni aastani 2025, kus muuhulgas sisaldub ettepanek määrata üüritulule 10% tulumaksumäär ning nõuda erasektori uuselamuehitusest ehitusõiguse kui lisandunud väärtuse baasil 10-20% üürieluasemeid fikseeritud kasumimääraga.

Hetkel kuum