Heidit Kaio • 26. november 2003 kell 13:24

Kohus jättis Paljassaare kodutute varjupaiga ehituskeelu jõusse

Tallinna ringkonnakohus ei tühistanud halduskohtu määrust, mis lõpetas kodutute varjupaiga rajamiseks väljastatud ehitusloa kehtivuse.

Kohtuvaidluses Tallinna linna esindava vandeadvokaadi Andres Pasti sõnul on maksuvabas piirkonnas Belizel registreeritud firma Renoval Group Limited,i poolne tegevus vastuolus avaliku huviga.

'Nende poolt kohtule esitatud kaebuste loogika alusel ei tohiks linn mitte kuhugi ühtegi kodutute varjupaika ehitada, sest alati võib välja ilmuda keegi, kes seda asutust oma lähedusse ei soovi,' märkis Past.

Renoval Groupi Limited,i kohtule esitatud kaebuse kohaselt kahjustab varjupaiga ehitamine nende huve, sest firma soovib kodutute varjupaiga lähedusse, aadressile Paljassaare 39, rajada hotelli.

Pasti sõnul palus linn kohtul pöörata tähelepanu ka kaebaja taustale. 'Kas linna püha üritust - päästa kodutute elud, saab tõesti takistada firma, kelle puhul pole täpselt võimalik teada ei omaniku ega juhatuse liikmete nimesid,' küsib Past.

Linn täidab varjupaiga rajamisega nii kohaliku omavalitsuse korralduse seadust kui ka sotsiaalhoolekandeseadust, mis kohustavad omavalitsusi korraldama oma territooriumil sotsiaalteenuste osutamist ning andma oma elanikele puuduse korral abi.

Tallinn eraldas septembris Paljassaare tee 35 asuva varjupaiga lõplikuks valmimiseks 1,4 miljonit krooni, seejärel vaidlustas Renoval Group Limited linna rahaeraldise Tallinna halduskohtus.

31. oktoobril pidi linnavalitsuse kava kohaselt valmima varjupaiga esimene korrus, kus on kodututele 32 voodikohta, enne külmi soovis linn ehitada valmis ka teise korruse 60 voodikohaga.

Hetkel kuum