Peeter Stamberg • 27. november 2003 kell 22:00

Puudu veel vaid Kalevi tulemused

Eile avaldasid oma kolmanda kvartali tulemused Tallinna Farmaatsiatehas ja Estiko. Ainsana ei ole möödunud kvartali majandustulemusi avaldanud veel Kalev, kes peaks vastavalt börsi reglemendile kvartalitulemused avaldama täna.

Hansapanga aktsia lõpetas eile esimest korda pärast viis kauplemispäeva järjest kestnud langust plussis. Käivet tuli Hansapanga aktsiast 36,2 mln krooni ja aktsia kerkis 1,37%, 289,46 kroonile. Eesti Telekomi aktsia sai kolmepäevasest 102,02 kroonil paigaltammumisest üle, langedes 0,31%, 101,70 kroonile.

Esimesed tehingud tehti eile pärast majandustulemuste avaldamist (tulemused avaldati teisipäeva õhtul) Viisnurga aktsiaga. Aktsia hind kukkus 6,52%, 33,64 kroonile. Enamik suurest langusest oli põhjustatud laiast ostu- ja müügihinna vahest, kuid ka müüginoteeringud on allapoole tulnud võrreldes tulemuste-eelse ajaga.

Kvartalitulemused avaldanud Tallinna Farmaatsiatehase ja Estiko aktsiaga ühtegi tehingut eile ei tehtud. Farmaatsiatehase 9 kuu tulemustest selgus, et ettevõte sai seoses USA dollari ebastabiilsusega (langusega euro suhtes) 9 kuuga 2,27 mln krooni finantskahjumit. Kuna finantskahjum moodustas üle 4% üheksa kuu käibest, võiks ettevõte kaaluda edaspidi sarnaste kahjumite saamise vähendamiseks tõhusamat valuutariskide maandamist. Dollari langus oli nähtavasti ka põhjuseks, miks III kvartalis veidi üle 0,2 mln krooni puhaskahjumit saadi.

Hetkel kuum