ÄP fototoimetus • 30. november 2003 kell 22:00

Valitsuse töörahu taastus

Valitsuskoalitsioon saavutas täna (neljapäeval ? toim.) peaminister Juhan Partsi eestvedamisel kompromisskokkuleppe koostöö jätkamiseks.

?Sõlmisime kokkuleppe kolme erakonna vahel arusaamas, et tegemist on täna parima võimaliku koalitsiooniga Eestis ja seda tuleb hoida,? ütles Parts pärast koalitsiooni kohtumist.

Peaministri sõnul vajab Eesti stabiilset, tugevat ja laiapõhjalist valitsust ning 60liikmeline koostöö Riigikogus Reformierakonna, Rahvaliidu ja Res Publica vahel annab selle võimaluse.

?Stabiilne ja koostöövõimeline valitsus on eriti oluline olukorras, kui liitumiseni Euroopa Liiduga on jäänud loetud kuud ja selle aja jooksul tuleb meil veel palju ettevalmistustöid ära teha,? lisas ta. Kokkuleppe peamiseks sisuks on täiendav riigipoolne panus laste ja perede heaolu parandamiseks, lisavahendid haridusse ja kultuuri ning kohalike omavalitsuste ühinemiste toetuseks 2004. a. Seda võimaldab peamiselt maksukoormuse alandamise tempo aeglustamine nelja aasta peale senise kolme asemel.

?Kulud ja tulud on täna sõlmitud kokkuleppes tasakaalus ja tasakaalus soovime hoida ka kogu valitsussektorit meie valitsemisaja jooksul,? ütles peaminister.

Peaminister avaldas tänasel pressikonverentsil nii Villu Reiljanile kui Siim Kallasele tunnustust kompromissivalmiduse eest.

Valitsuse pressiteade

Autor: ÄP

Hetkel kuum