Ülo Toomsalu • 3. detsember 2003 kell 5:59

EPL: Edelaraudtee ei taha ronge streigi pärast seisma jätta

Reisirongiliiklust korraldav Edelaraudtee lubab, et teeb kõik endast oleneva, et reisijad toetusstreigi tõttu kannatama ei peaks.

Pühapäevane Eesti raudteelaste ametiühingu volikogu otsus näeb ette, et homme seisatakse vähemalt pooleks tunniks liiklus kogu raudteesüsteemis ning liiklemise lõpetavad ka kõik reisirongid peale Tallinna-Tartu vahel sõitva kiirrongi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siiski kahtleb Edelaraudtee juhatuse liige Henn Ruubel, et ettevõte sellise tööseisaku ette võtma peab.

?Edelaraudtee ametiühing toetusstreiki mingisugusel kujul ei toeta ja püüame teha kõik endast oleneva, et rongisõitjad kusagil jaamas streigi tõttu liigselt aega ei peaks raiskama,? rääkis Ruubel.

Kindlasti toimib rongiliiklus Edelaraudteel liinidel Tallinn-Viljandi ja Tallinn-Pärnu. Edelaraudtee peab läbirääkimisi Eesti Raudteega, et liiklus kulgeks häirimatult ka Tallinna-Narva ja Tallinna-Valga vahel.

?Iseasi on muidugi see, kui toetusstreigiga ühinevad jaamakorraldajad ja rongiliikluse korraldajad, siis on ka meie rongide liiklemine ilmselgelt võimatu,? lisas Ruubel.

Just jaama- ja rongiliikluse korraldajate tööseisakuga on ähvardanud raudteelaste ametiühing, mille esimees Jolan ?evtsov on lubanud töökatkestused ka elektriraudteel ja suuremates kaubajaamades.

Hetkel kuum