3. detsember 2003 kell 22:00

Infot saab hallata kõik-ühes portaalitarkvaraga

Praegu kasutatakse info tekitamiseks, hoidmiseks ja selle haldamiseks palju isesuguseid tooteid. Tavaliselt on ettevõttes erinevate registrite, tekstidokumentide ja tabelite hoidmiseks erinevad vahendid. SPPSi väärtus seisneb selles, et see võimaldab luua ühise ettevõttekeskse portaali kogu firma või organisatsiooni info haldamiseks.

Portaal on veebilehekülg, mille kaudu pääseb ligi erinevatele infoallikatele. Portaal koondab selle info ühte kohta ning seda saab häälestada konkreetselt kasutaja tegelikele soovidele. Portaal võimaldab ka informatsiooni internetis avaldada ning loob head otsinguvõimalused.

Portaal võib kuuluda suurele ettevõttele, aga ka osakonnale või töörühmale. Samuti võib selle töötaja ainult endale teha. Seega on portaal internetipõhine vahend info avaldamiseks, haldamiseks ja selle otsimiseks.

Info haldamine on teabekesksetes ettevõtetes kriitiliseks edufaktoriks. Edukad on mitte need ettevõtted, kellel on rohkem infot, vaid need, kes seda paremini haldavad. Elektrooniline info ja infovahetus on muutunud rahvusvahelise ärijuhtide uuringu alusel olulisemaks sõnalisest infost ja tavatelefonist.

Ettevõtte portaalis on info pidevas muutumises. Info loojateks ja muutjateks on ettevõtte töötajad ise. Portaali võimsus ongi selles, et teabetöötajad on info loomisega nii vahetult seotud.

Administraator hoolitseb portaali väljanägemise, ülesehituse ja kasutajaõiguste eest. Kuna informatsiooni loomiseks ja salvestamiseks kasutatakse samu tuttavaid tööriistu (MS Word, Excel, PowerPoint jne), siis on protsess lihtne ja ei sisalda täiendavaid tööriistu ega protseduure. MS Office?i omanikud saavad ettevõtte infokeskkonda salvestada tavalise File / Save As käskluse alt, ka dokumentide otsingusüsteem on integreeritud MS Office?i tööriistadesse.

Miks SPPS on ikkagi sobiv platvorm portaali tegemiseks?

- SPPS tagab hea integratsiooni MS Office?i toodetega ning võimaldab lihtsat integratsiooni ka kolmandate tootjate tarkvaraga;

- Ei vaja kohandamiseks Java ega muude programmeerimiskeelte tundmist;

- Kasutab selliseid avatud standardeid nagu WebDAV ja XML;

- Toode sobib väikestele ja keskmistele ettevõtetele.

Portaal on tööriist koostöö-keskkonnale. Samamoodi nagu MS Office on tööriist töötaja jaoks.

Autor: Jaak Ennuste

Hetkel kuum