ÄP fototoimetus • 4. detsember 2003 kell 22:00

Puhkepäeva turismiuudised

Soomaal on sügisene suurvesi tõusnud juba üle ühe meetri tavalisest kõrgemale, esimesed luhad on juba vee alla jäänud ja taas saab kanuudega põllu peal sõita. Kuigi tavaliselt tabab Soomaad üleujutus kevadel või vihmasel suvel, pole välistatud suurvesi ka hilissügisel. Karuskosel on vesi suvise tasemega võrreldes tõusnud meetri võrra. Halliste jõel Tipu külas on vesi jõest juba väljunud, kirjutatakse Viljandi maavalitsuse kodulehel mv.viljandimaa.ee ja näidatakse pilte sügisesest veerohkusest. Madalamad luhad on juba kohati vee all, sadude jätkudes pole välistatud ka täismahus üleujutus, mis majadeni ulatub.

Sihtasutus Lõuna-Eesti Turism valib iga aasta parima turismiobjekti ja -projekti ning parima turismi toetaja. 2003. aasta parimaks turismiobjektiks sai pansionaat Loodus Tartumaal Luunja vallas. Pansionaadis Loodus pakutakse paastulaagreid, loodusravi ja massaaži.

Parima turismiprojekti kategoorias oli võitjaid kogumine kaks: Leigo järvemuusika ja Viljandi pärimusmuusika festival.

Parimaks turismi toetajaks valiti Haanja vald.

Eestlaste seas populaarseim suusapiirkond Slovakkia Tatrates on nüüd ligipääsetav ka otselennuga Tallinnast, varem viidi sinna suusatajaid paaripäevase bussireisiga.

Mitu päeva õnnestub suusamõnudele kokku hoida kahetunnise lennureisiga, mida alates 31. jaanuarist pakub Embach Tours koostöös Estonian Airiga. T?arterlennud toimuvad neljal laupäeval ja reis läheb maksma ligi 6000 krooni. Tatrate piirkond meeldib paljudele eriti sellepärast, et võrreldes läänepoolsemate Euroopa suusakuurortidega on seal ülimadalad hinnad.

Poola LOTi jõulukampaania kestab 24. detsembrini, soodsalt saab edasi-tagasipileteid osta Varssavisse, Berliini, Düsseldorfi, Frankfurti, Münchenisse, Londonisse (3000 kr), Ateenasse, Manchesteri ja kõikidesse Poola sihtkohtadesse (3500 kr) ning Tel Avivi (4500 kr). Lisanduvad lennuväljamaksud, lennata saab 14. jaanuarini.

22. detsembrini pakub Viking Line 50% allahindlust kruiisil ?Päev Helsingis? laeval Rosella, mis väljub Tallinnast 8.15 ja on Helsingist tagasi kell 21.00 samal päeval. Täiskasvanu kruiisipilet maksab 150 krooni, 12?17 a lapsed 75 kr. Hinna sees pole söögikordi.

Autor: ÄP

Hetkel kuum