Ülo Toomsalu • 4. detsember 2003 kell 6:51

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Olmeprügist vabanemine läheb kallimaks. Uus jäätmeseadus lähtub põhimõttest ?saastaja maksab? ning peab valmima tuleva aasta alguses, et jõuaks 1. maist kehtima hakata.

Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvarafirma kavatseb Tallinna linnahalli piirkonnast 2010. aastaks kujundada turismimagnetina mõjuva linnavärava.

Vedurimeeste ametiühing kutsus Edelaraudtee vedurijuhte õpetajate streigiga ühinema, nõudes sellega vedurijuhtidele 35protsendilist palgatõusu.

Eesti ja teiste Euroopa Liidu uute liikmesriikide kodanikele alates 1. maist oma tööjõuturud täielikult avada lubanud Iirimaa, Inglismaa, Rootsi, Taani ja Holland on hakanud tööjõuturule pääsu piirama.

Postimees:

Euroliidu praegustel ja tulevastel liikmetel on valida - kas võtta vastu põhiseaduslik lepe või liidu uks enda järel kinni panna, esitas Euroopa Komisjoni president Romano Prodi eile avaliku ultimaatumi.

Sadade miljonite kroonide eest ehitatud ohtlike jäätmete kogumiskohad seisavad pooltühjana, sest liiga kõrgete hindade tõttu töötlevad ettevõtted oma jäätmed ise, eraisikud viskavad need aga tavalisse prügikasti.

Tuhanded õpetajad ja kultuuritöötajad alustavad täna hommikul terve päeva kestvat tööseisakut, ehkki peaminister Juhan Parts püüdis streiki korraldavaid ametiühingujuhte veel eile ümber veenda.

Nii muinsuskaitseamet kui ka Tallinna linn soovitavad kultuuriministeeriumil ehitada Estonia uus ooperiteater tulevikus mitte Skåne bastionile, vaid merekaldale sadama kõrvale.

Hetkel kuum