Gea Velthut-Sokka • 9. detsember 2003 kell 13:34

Linnavalitsus arutab homme Keldrima võimaliku korruptsiooni uurimise alustamist

Linnavalitsuse kabinet arutab homsel istungil, kas anda Tallinna Sotsiaal- ja tervishoiameti riigihanked uurimiseks politseile.

Sotsiaal-ja tervishoiuameti juhataja Vahur Keldrima otsene ülemus Anders Tsahkna tegi eilsel linnavalitsuse kabineti istungil ettepaneku anda Keldrima tegevus ameti riigihangete korraldamisel uurida politseile. Linnavalitsus eile mingit otsust vastu ei võtnud ning lükkas selle edasi kolmapävasele kabineti istungile.

'Palusime seisukohad sisekontrollilt ja riighangete ametilt. Kui need kolmapäevaks linnavalitsuse kätte jõuavad, saab rahulikult ja objektiivselt otsustada, mida edasi teha,' kommenteeris Tsahkna. 'Ma ei taha, et seda teemat seostataks poliitikaga. Iga ametnik on eelkõige ametnik ja alles siis erakonna liige,' lisas ta.

Eilne Äripäev kirjutas, kuidas Tallinna Sotsiaal- ja tervishoiuameti keskerakondlasest juhataja Vahur Keldrima suunab ehitushangete raha enda või erakonnaga seotud firmadele. Näiteks oli pidevalt linnalt tööd saav Deena Ehitus pakkunud teenust keldrima 15-aastase poja maja vundamendi ehitamiseks. Teine näide oli ehitusfirma R.T.S Grupp, mille omanik on keskerakondlasest linnavolikogu liige ja korrakaitsekomisjoni esimees Richard Sikk. R.T.S Grupp ehitab Paljassaarde kodutute varjupaika, objekt on jagatud kaheks osaks, vältimaks avaliku riigihanke korraldamise nõuet.

Hetkel kuum