18. detsember 2003 kell 22:00

Jõulupuu, jõulupuu, jõulupuu...

Tollal kaunistati maiustuste, õunte, paberist omatehtud ahelate ja küünaldega. Viimastel kümnenditel tutvustavad maailma juhtivad kujundusajakirjad sügiseti uusi suundumisi jõuluvirr-varris ? milliseid värve, ehteid ja küünlaid valida, kas võtta elus kuusk või stiilne aseaine? Muidugi pole ühelgi tehispuul või kuivatatud taimeseadel hinge sees ja need ei levita kuuselõhna, mis on üks tähtsamaid jõulumeeleolu loojaid.

Vastukaaluks kuuse ehtimises lokkavale kullale ja karrale võiks seekord jõulupuu kaunistada omavalmistatud esemetega. Kunstnik Tiina Piisangu stiilne jõulupuu kannab nime "Taevased ja maised ihad". Taevastele inglitele õmbles ta käsitsi batistist kleidid ja lõngast juuksed. Puuoksast sae ja kirvega meisterdatud roosaks värvitud põrsastele aga sidus selga siidipaelad. Mõnusatele maistele ihadele võib kodus ka mujal koha leida.

Neile, kellel roheline mõtteviis välistab elusa kuuse tuppatoomise, kavandas florist Endla Tekkel punase koorega kontpuu okstest ja punase sasi ning inglijuustega kaetud heinakeradest kõrge taimeseade. Niisugused veinipunased jõulupuud sobivad ilmestama nii lakoonilise joonega modernset kui ka küllusliku sisekujundusega interjööri.

Koolitüdrukud Maali Roomet ja Johanna Mudist pidid enne oma samblast koonusekujulise jõulupuu valmistamist materjali varumiseks mitu retke metsa tegema, sest okstest karkassi katmiseks kulus üksjagu sammalt. Samblapuu muudavad eriti jõululikuks kuldseks värvitud kasekäsnad ja elektriküünalde õrnad tulukesed.

Vanasti võtsid meremehed laeva kaasa tappidega risti põhimõttel kokkupandud jõulupuu. Sellist puust kuuske?küünlaalust on tänapäeval tore õue paigutada. Kuigi meremehed jõulupuud ei kaunistanud, võiks meie seda ehtida merekarpide, kaugete randade kivide ja küünaldega. Milline romantiline jõulupuu!

Autor: Tiina Kolk

Hetkel kuum