Peeter Stamberg • 21. detsember 2003 kell 22:00

Norma kahe kuu kõrgtasemel

Reedel andis enamiku käibest Hansapanga aktsia, kahe kuu järel tõusis üle 100 krooni taseme Norma aktsia.

Hansapanga aktsia kerkis 60,2 miljoni krooni suuruse käibe juures 1,21 protsenti, 327,01 kroonile. Börsi kogu 65,6 miljoni kroonisest käibest andis Hansapanga aktsia ligi 92 protsenti. Veidi üle protsendilisest tõusust piisas reedel, et börsil suurima tõusja tiitel endale saada. Arvestades seda, et aasta lõpu viimastel päevad on aktsiale seni positiivsed olnud, võib aktsia hind ka sellel aastal veelgi kerkida.

Norma aktsia tõusis 1,2 miljoni kroonise käibe juures 0,79 protsenti, 100,14 kroonile. Viimati sulgus aktsia hind pealpool 100 krooni joont 14. oktoobril ehk päev enne III kvartali majandustulemuste avaldamist.

Börs teatas reedel ka, et on seoses börsireglemendi rikkumisega trahvinud Hansapanka ja Tallinna Farmaatsiatehast. Farmaatsiatehase aktsia oli reedel ka suurim langeja, kukkudes 8 protsendi võrra, 17,99 kroonile. Farmaatsiatehase aktsia languse põhjuseks oli aga pigem lai ostu- ja müügihinna vahe kui börsi määratud 50 000kroonine trahv. Kurb on see, et niigi vähesed börsifirmad ei suuda reglementi järgida.

Aktsionäride võrdse kohtlemisega on probleeme näiteks Kalevil, kes aktsionäride korralisel koosolekul ei andnud väikeaktsionäridele võimalust tutvuda ettevõttes läbi viidud erikontrolli tulemustega.

Hetkel kuum