PM: Invaliid jäi pensioniks investeeritud rahast ilma

12. jaanuar 2004, 08:04

Kolmandasse sambasse Hansapanga Kindlustuses 40 000 krooni investeerinud klient sai pärast invaliidistumist lepingut lõpetades tagasi vaid 8400 krooni.

«Ei maksa kõike uskuda, kui seltsid ja pangad pensionikindlustust ostma peibutades taevamannat ja paradiisipõlve kokku lubavad,» rääkis Hansapanga Kindlustuses täiendava pensionikindlustuslepingu sõlminud Toomas (nimi muudetud) Postimehele. «Jäin ilma rahast, mille usaldasin pangale, kelle reklaamides seisab, et kindlustajale ollakse raskematel aegadel abiks.»

Toomas maksis Hansapangale vanaduse kindlustamiseks kolme aasta jooksul iga kuu enam kui 1100 krooni.

Pool aastat pärast kindlustuslepingu sõlmimist diagnoositi tal ravimatu haigus sclerosis multiplex. Eelmise aasta alguses halvenes tervis sedavõrd, et tal tuli töölt lahkuda. Toomas tunnistati 70 protsendi ulatuses töövõimetuks.

«Kuna raha oli tagavaraks kogutud, jätkasin kindlustusmakseid sügiseni, siis olin sunnitud raha kulude katteks seltsist võtma,» rääkis Toomas.

Ehkki Toomasel oli pensionikontole kogunenud koos intressidega 41 000 krooni, maksti sealt, viidates trahvidele ja kuludele kindlustuslepingu ennetähtaegse lõpetamise eest, välja kõigest 8400 krooni.

«Tegelikult sain kätte veelgi vähem - 6200 krooni, sest maha võeti tulumaksutagastus, mida aastate jooksul olin deklareerinud,» lisas Toomas. Tema sõnul kinnitati pangast, et lepingu lõpetamise põhjustel ei ole tähtsust ja mingeid erandeid kellelegi ei tehta.

Hansapanga Kindlustuse vastutava aktuaari Liia Elo-Kirnmanni kinnitusel oli kindlustusvõtja teadlik, kui suur on ennetähtaegsel lõpetamisel poliisi tagasiostuväärtus.

Rahandusministeeriumi kindlustustalituse peaspetsialisti Kadi Oorni sõnul on selline juhtum kahetsusväärne, kuid ilmselt on kindlustusselts siiski vastavalt lepingutingimustele tegutsenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing