Tallinna Loomaaed sai Eesti Lotolt miljoni

Liis Kängsepp 14. jaanuar 2004, 15:53

Eesti Loto kandis sel nädalal Tallinna Loomaiale üle 903 720 krooni, et aidata kaasa leopardimaja valmimisele ja amuuri leopardide tagasi toomiseks loomaaeda.

Kõnealune summa kogunes Loodusloto piletimüügituludest hasartmängumaksuna perioodil 2002 mai - 2003 november.

'Meil on heameel, et Loodusloto andis oma esimese panuse leopardimaja ehitamiseks vaatamata sellele, et vahepeal oli summa ülekandmine takerdunud juriidilistesse nüanssidesse,' ütles Eesti Loto juhatuse esimees Aivar Lepp. 'Eesti Loto kutsub inimesi, kes soovivad toetada loodust ja konkreetselt ühe ohustatud loomaliigi edasipüsimist, ostma kuni juuni lõpuni müügilolevaid Loodusloto pileteid, sest ka edaspidi läheb Loodusloto piletite müügist 18% ehk hasartmängumaksu summa ulatuses raha Tallinna Loomaiale.'

Tallinna Loomaaia direktori Mati Kaalu hinnangul on amuuri leoparditele sobiliku eluaseme ehitamise maksumuseks ligikaudu 5 miljonit krooni. Kõige põhjapoolsema levialaga leopardiliigi esindajad on Tallinna Loomaaia poolt saadetud Ameerika Ühendriikidesse, et tagada looduses haruldase liigi isendite sigimine tehistingimusis. Looduses elab 40-50 amuuri leopardi, keda leidub Hiinas, Põhja-Koreas ja Venemaal.

Loodusloto pileteid on müüdud juba ligikaudu kaks aastat. Samal ajal on Loodusloto kuuest 50 000-kroonisest peavõidust üks veel välja võtmata, eelmisel aastal läksid Loodusloto väljaloositud võitudest kaks 25 000 kroonist võitu Kohtla-Järvele ja üks Tallinnasse ning üks 50 000 võit läks Järvamaale.

Loodusloto on kiirloterii, mis korraldati Tallinna Loomaaia arendusprojektide finantseerimiseks. Ühe pileti hind on 5 krooni, lotopiletite müük lõppeb 30. juunil 2004.a.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing