Kaubanduskoda on vastu

Reet Teder 20. jaanuar 2004, 00:00

Kaubanduskoda ei nõustu kavandatava muudatuse sisu ega põhjendustega. Samuti näeme probleemi selles, kuidas äriseadustiku muutmine toimub.

Vähemusosanike poolt osaühingu sundlõpetamise algatamise õigusega antakse vähem investeerinule rohkem õigusi, kui on suuremal investeerijal. Seatakse ohtu ettevõtete eksistents. Piltlikult öeldes soovitakse nohu ravida giljotineerimisega. Sundlõpetamise nõude alusena nimetatud ?mõjuvad põhjused? on avamata.

Ei selgu, kellele peaks äriühingu tegevuse jätkamine vastuvõetamatu olema. Võib järeldada, et ka juhul, kui osaühing ei ole maksnud dividende, sest kasum on uutesse seadmetesse ja ettevõtte arengusse investeeritud, võib vähemusosanik hakata nõudma selle sundlõpetamist. See küll ei tähenda, et kohus hagi koheselt rahuldaks, kuid paratamatu on äriühingu kulu ja maine kahjustumine. Säte avab tee väljapressimiseks, annab võimaluse asuda nõudma ettevõtte arengule ja eksistentsile kahjulike otsuste vastuvõtmist. Vastus küsimusele, kas on tõenäoline, et ettevõtted võivad sattuda pahatahtlike rünnakute objektiks, on jaatav. See on ülimalt tõenaoline.

Arusaamatuks jääb nõude vajalikkus, eelnõu seletuskirjas seda sisuliselt ei põhjendata. Me ei nõustu vajaduse põhjendamata jätmise ning peitmisega redaktsiooni täpsustuse varju. Mõistlikuks lahenduseks kogu probleemile oleks muudatusettepaneku eelnõust väljajätmine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing