Arendaja: Tallinna linnahall avariiohtlikus seisus

ÄP Online 28. jaanuar 2004, 00:00

Ekspertiisi teostanud ASi Amhold hinnangul on linnahalli avariiohtlik seisund tingitud vigadest projektlahendustes, rohketest ehitamisvigadest ja kõrvalekalletest projektis ning 23 aastat kestnud hooldus- ning taastusremondi tööde tegemata jätmisest.

Linnahalli vastavusse viimiseks ehitusseaduse nõuetega on ekspertide hinnangul vaja demonteerida kõik katted, isolatsioonid ja tehnosüsteemid kuni kandekonstruktsioonideni välja (sh katus, kattepaneelid ja

-plaadid ja vundamendid) ning teostada kandekonstruktsioonide (sh vundamendid) remont, tugevdus ja rekonstrueerimine. Samuti tuleks hall uuesti ehitada üles vastavalt kehtestatud korra kohaselt koostatud, kooskõlastatult ning sisulise ekspertiisi läbinud (sh ka kõik projekti eriosad ning lavatehnoloogia) rekonstrueerimisprojektile.

Ekspertide hinnangul on linnahalli kontserdihoone rekonstrueerimistööde maksumus ligi 450 miljonit krooni. Merepargi rajatiste lammutus maksab 5?8 miljonit krooni ning jäähalli, jalakäijate estakaadi ning kassade lammutus maksab 18?24 miljonit krooni.

Abilinnapea Aivar Pärna sõnul läheks linnahalli rekonstrueerimine Tallinna linnale maksma ligi 630 miljonit krooni, millest 450 miljonit krooni kuluks rekonstrueerimise ja 30 miljoni krooni lammutamise peale ning 150 miljonit krooni oleks halli müümata jäämise korral linnale laekumata tulu. ?Lisaks kinnisvaraarendaja tellitud ekspertiisile on Tallinna linn tellinud investeerimispangalt LHV linnahalli kohta majandusliku analüüsi, mis peaks valmima kahe nädala jooksul,? ütles abilinnapea Pärna.

Pärna sõnul tuleb OÜ-l Manutent esitada 1. märtsiks linnahalli ja selle lähipiirkonna tulevikust oma nägemus, mille kohustuslik osa sotsiaalmajanduslik analüüs peab sisaldama piirkonna tulevast liikluskorraldust, linnapilti mõjutavaid tegureid, loodavaid uusi töökohti ja muid olulisi andmeid.

Pärna sõnul arutab linnavalitsus lahendusi linnahalli müügiks, mille järel kujundab oma seisukoha edasisteks läbirääkimisteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing