Äripäev jääb kindlaks Tõnis Paltsu puudutavas artiklis väidetule

28. jaanuar 2004, 16:53

Äripäev jääb täna lehes ilmunud Tõnis Paltsuga seotud kohtuasju puudutavas artiklis esitatud väidetele kindlaks.

Tõnis Paltsu suhtes saab kriminaalasja algatada vaid juhul, kui maksuamet jääb kohtus õigeks ning tuvastab Paltsu kui eraisiku kontrolli käigus kõrvalehoidmise maksudest.

Seda kirjutas ka tänane Äripäev, mille peale teavitas Maksuamet, et ei kavatse Paltsu suhtes kriminaalasja praegu kohtus oleva vaidluste põhjal algatada. Viimast pole aga Äripäev oma artiklis väitnud.

Postimees Online teatel nõudis Tõnis Palts Äripäevalt avalikku vabandust. Äripäeva toimetusse Paltsu nõue pole jõudnud.

Kriminaalvastutus laieneb Tõnis Paltsule mullu oktoobris tehtud trahvi kehtimajäämisel vaid siis, kui maksuamet tuvastab maksuõigusrikkumise.

Tallinna juriidiliste isikute maksukeskuse vaneminspektor Kristo Madrus juhtis eile kohtu tähelepanu karistusseadustiku § 390-le, mis toob eelneva väärteokaristuse omanikule, kui karistusele lisandub maksuõigusrikkumine, kaasa kriminaalvastutuse. Seega võib maksuamet sel juhul algatada Paltsu vastu kriminaalasja.

Kohus arutas Paltsu kaebust, millega ta taotles mullu oktoobris saadud 3000kroonise trahvi tühistamist ja väärteomenetluse lõpetamist. Trahvi määras maksuamet raamatupidamisreeglite rikkumise eest.

Senini puuduvad Tallinna juriidiliste isikute maksukeskusel tõendid, et Palts oleks Pambos Holdingsilt majandustegevuse avansina saadud raha kasutanud isiklikuks tarbimiseks. Selliste tõendite hankimiseks kontrollib maksuameti keskasutus Paltsu kui eraisikut. See Paltsu maksukontroll pole aga veel lõppenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing