Liis Kängsepp • 29. jaanuar 2004 kell 13:50

Gaselli kongress - Kuldar Leis: edu saavutamiseks tuleb riskida

Öseli Foodsi eksomanik Kuldar Leis rääkis Gaselli kongressil, kuidas edu saavutamiseks tuleb ennetada suuri konkurente ja firma siis õigel ajal maha müüa.

?Tuleb minna riskile ja tegema asju enne konkurente. Meie võtsime Euroopast ideed, mis võiksid siin müüa, panime neile väikese kiiksu otsa ja müüsimegi!? rääkis Leis, tuues näiteks Aura pohlamaitselise vee. ?Algul kui sellest rääkima hakkasime, siis tarnijad tegid suured silmad, et pohlamaitselist vett ei ole kusagil maailmas. Meie jälle arvasime, et eestlased on selline samblarahvas, mõtlesime, et äkki siia sobib.?

Sügisel müüdi Ösel Food A. Le Coqile, kuna Leisi sõnul oli Eestis saavutatud kõik, mis siin võimalik ning suuremasse võitlusse polnud lihtsalt mõtet minna. ?Edasine oli dilemma ? kui võtta sihikule eksport, siis oleksime pidanud investeerima 25-30 mln krooni seadmetesse,? tõdes Leis. ?Ja teadsime, et konkurentidel sama mure ning et ees on vennatapusõda. Meie ei julgenud seda riski võtta.?

Samas soovitas Leis arvestada sellega, et müügiga kaasnevad ka teatud ohud ja takistused. ?Juhtkond või omanikud saavad kinga ja see on fakt, millega tuleb arvestada,? naeris Leis. ?Tegid, mis sa tegid, aga kinga sa saad.?

Hetkel kuum