Estonian Airi reisijate arv kasvas jaanuaris 46%

10. veebruar 2004, 15:33

Estonian Airi liinilendudega reisis 12 sihtkohta tänavu jaanuaris 32 035 reisijat ehk 46% enam kui jaanuaris 2003, teatas ettevõte.

Reisijate arv Kiievi ja Londoni liinil suurenes võrreldes eelmise aasta jaanuariga ligi kaks korda, reisijaid on märgatavalt enam ka Tallinna-Vilniuse liinil. Nii Kiievi kui ka Vilniuse liini teenindas Estonian Airi eelmise aasta jaanuaris 48kohalise Fokkeriga, seega on üleminek 113kohalisele Boeingule end ka neil liinidel reisijate arvu kasvuga õigustanud.

Kõige enam, 7967 reisijat vedas Estonian Air Kopenhaageni liinil, 75% klientidest kolmel edasi-tagasi lennul tööpäevadel ja kahel lennul päevas nädalavahetusel, kasutavad võimalust jätkulendudeks Kopenhaageni kaudu. Kõige suurem keskmine täituvus, 76%, oli Londoni liinil.

Estonian Airi presidendi Erki Urva sõnul on jaanuari reisijate arvu kasvu peamiseks põhjuseks eelmisel aastal muudetud hinnastruktuur, mis on teinud lendamise kättesaadavaks enamikule Eesti elanikest. Samuti on üks jaanuari edu põhjuseid ka edukas piletimüük Estonian Airi 12. sünnipäeval, kui ühe päevaga müüdi üle 6000 pileti hinnaga 1200 krooni edasi-tagasi lennu eest.

Jaanuaris tegi Estonian Air ka 26 tellimuslendu ja teenindas neil 1895 klienti, suurim klient oli Austriasse suusareise korraldav Alpiexpress. Samuti tellis Estonian Airilt lennuki Vabariigi Presidendi Kantselei presidendi riigivisiidiks Küprose Vabariiki.

Eelmisel aastal ületas Estonian Airi reisijate arv esmakordselt 400 000, ja reisijate arvu suurenemist on oodata ka sel aastal. Nii täna lõppev eripakkumine lendudeks Amsterdami, Kopenhaagenisse ja Stockholmi kui ka homsest müüki pandavad soodsaima hinnaga lisapiletid lendudeks märtsi kuu jooksul Saksamaale-Berliini, Hamburgi ja Frankfurti meelitab kindlasti lisareisijaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing