Ülo Toomsalu • 12. veebruar 2004 kell 6:55

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Eesti president, peaminister ja kultuuriminister koos kaaskondadega plaanivad minna Ateenasse olümpiamänge vaatama, reis võib kokku maksma minna ligi miljon krooni.

Tuhatkond kaupmeest, kes võimaldavad klientidel kaupade ja teenuste eest mobiiliga maksta, heidavad pankadele ette maksmise liigset keerukust ning viletsat reklaami.

Viimasel ajal on suurenenud selliste juhtumite arv, kus inimene on müünud oma pangakonto sulile, kes siis sinna näiteks internetipettustega teenitud raha laseb kanda.

MTÜ Rehviliidu eelmise aasta 15. septembril lõppenud konkurss kõige odavama kasutatud rehvide koguja ja utiliseerija leidmiseks venib. Esialgsete kavade järgi pidi konkursi võitja selguma novembris. Tähtaega on pidevalt edasi lükatud ja ka tänavuse aasta alguses ei suutnud Rehviliit otsust langetada.

Postimees:

Eesti Energia tahab hakata kõigilt klientidelt küsima lisaks kõrgemale kilovatt-tunni tasule ka tarbimiskoha peakaitsme suuruse alusel arvestatavat ampritasu, selle suuruse kinnitab täna energiafirma nõukogu.

Erafirmade eestvõttel ja maavalitsuste toel avatakse tänavu suvel taas laevaühendus Saaremaalt Lätti ning tihendatakse lennuliiklust Gotlandi vahel.

Kaks kuud pärast riigikontrolli auditit, mis laitis pikki ravijärjekordi ja kehva teenindust raviasutustes, on sotsiaalministeerium sunnitud tõdema, et kiireid lahendusi ei ole ja pikad ravijärjekorrad jäävad.

Põllumajandusminister Tiit Tammsaare hinnangul esitab rahandusminister Taavi Veskimägi jaburaid ettepanekuid põllumeeste ilmastikukahjude maksmisest hoidumiseks, tüli nurjas hüvitiste arutamise valitsuse tänasel kabinetiistungil.

SL Õhtuleht:

Riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin ei mõista, miks Riigikogu juhatus ei taha kinni maksta tema koostatud trükist. «Kahe inimese kallid restoraniarved hüvitatakse, aga minu tööd ei kompenseerita,» kurdab Stalnuhhin. Riigikogu nõunik Silver Sära pakub põhjenduseks selle, et infobülletään pole kingitus, vaid hoopis poliitiline ajaleht.

Pärnu Postimees:

Saksa säästukett Lidl on Pärnus huvi tundnud nii Suur-Jõe 57 kui Papiniidu ristmiku juures asuva kinnistu vastu, ühtegi tehingut pole veel sõlmitud.

Hetkel kuum