Puhkepäeva turismisuudised

ÄP 20. veebruar 2004, 00:00

Finnair pakub soodushindu lennuks Tallinnast New Yorki. Aprilli lõpuni saab osta edasi-tagasipileteid 5800 krooni eest, lisanduvad lennujaamamaksud ca 1240 kr. Minimaalne kohalolekuaeg on kolm päeva või laupäeva öö vastu pühapäeva, tagasi Tallinnas peab reisija olema hiljemalt 30. aprillil. Pilet tuleb välja osta 72 tunni jooksul pärast broneerimist.

Iiri lennufirma Ryanair on palunud Boeingult tellitud uutest lennukitest kõrvaldada ebaolulised mugavused, nagu aknakatted, istmetaskud, peapadjad ja istme langetamise süsteemi. Lennufirma püüab nii aastas kokku hoida 22 mln krooni. Ryanairi peadirektor Michael O?Leary loodab muuta ka reisijate sõiduharjumusi, et need võtaks kaasa ainult käsipagasi. See võimaldaks veel säästa kuni 20% kuludest.

Skandinaavia suurim lennukompanii SAS kaotas 2003. aastal 2 miljonit reisijat, mille peamiseks põhjuseks tuuakse lisaks SARSile ja terroriohule Skandinaavia odavlennufirmade populaarsuse ootamatult suurt kasvu.

Suurde kahjumisse jäänud SASi kõrvale on Skandinaavia siselendudel end sisse seadnud Norwegian Air Shuttle ja Finnish Nordic Airlink. Samuti on oma Saksamaa ja Soome lendudega rahul Hollandi odavlennukompanii V Bird, kes plaanib Põhjamaades sihtkohtade ja lendude arvu suurendada.

SASil on siiski plaan turg tagasi võita programmiga Turnaround 2005, mis reisijate jaoks väljendub jätkuvas piletihindade languses, SASile aga tähendab suurt kokkuhoiuprogrammi.

Kõigil odavlennufirmadel ei lähe Põhjamaades hästi. Soome odavlennufirma Flying Finn ei suutnud leida piisavalt uut kapitali ning esitas veebruari alguses pankrotitaotluse.

Vajaminev summa olnuks oluliselt suurem sellest 3,2 miljonist eurost, mis firma omanikud finantsseisu tugevdamiseks välja panid, kirjutas Hufvudstadbladet. Veel jaanuaris loodeti firma saneerida.

Flying Finn alustas mullu märtsis ning lendas peamiselt Soome-sisestel liinidel. Lennud Londonisse peatati jaanuaris, kui firma majandusraskused süvenesid.

Suuremad võlad on Flying Finnil lennuameti ja talle lennukeid liisinud firmadele.

Lisaks on võlausaldajateks ligi 26 000 klienti, kes on oma piletite eest juba maksnud.

Need, kes maksid krediitkaardiga või ostsid pileti reisifirma kaudu, saavad raha tagasi, teised mitte. Kuna 80% ostetud piletite hind oli alla 70 euro, loodetakse, et kaotus pole reisijatele liiga suur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing