Eesti pakub Jaapani ettevõtjatele huvi

Villy Paimets 05. märts 2004, 00:00

Delegatsiooni maaletooja, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse vanemnõunik välisinvesteeringute alal Andrus Viirg ütles, et jaapanlasi huvitavad biotehnoloogia valdkonna ettevõtted ja geenivaramu projekt. ?Lähitulevikus suureneb kindlasti Jaapani turistide huvi Eesti vastu,? ütles Viirg. Seda lootust kinnitab ka fakt, et delegatsiooni koosseisu kuuluvad kahe lennufirma juhid.

Piirivalveameti andmetel käis Eestis 2002. aastal 8765 väliskülastajat Jaapanist, 2003. aastal oli neid juba 9488.

?Jaapani turistide omapäraks on, et ühe reisiga püütakse väga palju riike läbi käia,? ütles Eesti Turismifirmade Liidu tegevjuht Kersti Kont. Küsimusele, mis jaapanlasi Eestis paeluda võiks, vastas Kont ?Laulupidu, jaapanlased on väga suured koorilaulu austajad.?

?Laulupeole müüakse Jaapanis reisipakette, nad on ju ka laulurahvas,? vihjas Viirg jaapanlaste karaokelembusele.

Andrus Viirg osales 18.? 25. veebruarini Tokyos Jaapani väliskaubandusorganisatsiooni JETRO (Japan External Trade Organisation) poolt korraldatud kõrgetasemelisel seminaril ning esines Tokyo televisiooni uudistesaates.

?Jaapanlasi huvitab meie kõrgtehnoloogia, eriti biotehnoloogia, Geenivaramu kohta on päringuid tulnud, üks tuli kindlasti ka teleesinemisest,? ütles Viirg.

Geenivaramu teabejuht Aire Koik ütles, et ?Üks Jaapani firma on tõepoolest Eesti Geenivaramu projekti vastu huvi tundnud..?

Seni on Eesti-Jaapani kaubavahetus olnud üsna ühepoolne, kuigi Eesti ekspordib Jaapanisse sama palju kaupu kui näiteks T?ehhi ja Sloveenia.

Eestist viiakse Jaapanisse põhiliselt palkmaju ja puitkonstruktsioone, näiteks aknaid, aga ka kalakonserve.

Järvamaa aknatootja ASi Viking Window ekspordi müügijuht Virge Leontjev ütles, et nemad müüsid eelmisel aastal Jaapanisse umbes 300 akent, väiksemad partiid läksid lennukiga, aga suurem osa meritsi. ?Ja üks Soome palkmajatootja müüb meie akendega maju Jaapanisse,? lisas ta.

Äridelegatsioon eesotsas suurkorporatsiooni NEC esimees Hajime Sasakiga kohtub kahe päeva jooksul Eesti riigijuhtide ja tippärimeestega, edasi minnakse Lätti-Leetu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing