SLÕL: lasteaiad üürivad ruume ärimeestele

05. märts 2004, 08:47

Sajad põnnid jäävad lasteaia ukse taha, sest suured Tallinna lasteaiad üürivad osa ruume rahateenimise eesmärgil kas apteegile või juuksurile.

Näiteks Õismäe Vikerkaare lasteaed üürib ligi 900 ruutmeetrit pinda hambaravikabinetile ja elektroonikafirmale, kirjutab SL Õhtuleht.

«Miks te arvate, et meil järjekordi pole?» küsib Tallinna lasteaia Vikerkaar juhataja Ulvi Pukk. Küsimusele vastab Pukk ise: «Meil on palju lapsi järjekorras.»

Ometi on sellest Õismäe lasteaiast ligi 900 ruutmeetrit juba aastaid üüritud kahele firmale - hambaravile ja elektriseadmete müügibüroole Hotronic.

Tallinna 133. lasteaia juhataja Ene Paadimeister tunnistab, et ka neil on järjekord. Miks? «Ruumi lihtsalt pole,» põhjendab juhataja. Nende lasteaiast on üle 500 ruutmeetri üüritud Tallinna mäned?eride erakoolile ja puuetega laste Maria koolile.

«Kunagi ammu, veel enne mind on need lepingud sõlmitud,» ütleb pool aastat ametis olnud juhataja. Ruumide kättesaamiseks ja lastevanemate survel on juhataja ka haridusameti poole pöördunud, ent vastust pole sealt tulnud.

Näiteks on linn andnud Maria kooli rendile null krooniga. «Nad ei maksa mitte midagi, lihtsalt heast armust on seal. Meie maksame oma eelarvest kinni nende kütte, üürid ja vee,» on Paadimeister õnnetu.

Haridusameti andmetel on Tallinnas 17 lasteaeda, kes rendivad oma pinda välja. «Tavaliselt on üürisuhted pikaajalised ja ajast, kui lasteaialapsi oli vähe ning ruume ülearu,» ütleb haridusameti peaspetsialist Rainer Rannala.

Tema sõnul on kõik pikaajalised lepingud lasteaedade ja firmade vahel sõlmitud nii, et neid saab iga hetk lõpetada. «Tänaseks päevaks pole aga haridusametile laekunud ühtegi soovi, et mõni lasteaed soovib üürilepingut üles öelda,» kinnitab Rannala.

«Ruume antakse üürile ainult lasteasutuse soovist lähtudes,» rõhutas Rannala. Teised lasteaiad, kes ei üüri oma ruume välja, peavad oma majandamisega ise hakkama saama. Seega peab ainult pearahast jätkuma nii lasteaia majandamiseks kui ka hoone haldamiseks, õppekasvatuseks ja muudeks kuludeks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing