EPL: Tallinn määrab elanikele kohustusliku prügifirma

18. märts 2004, 08:05

Tallinn jagatakse järgmisest kevadest 37 prügiveopiirkonnaks ja inimesed peavad hakkama teenust ostma võimude valitud prügivedajalt.

Uue korra järgi määrab linn ühistutele ja majaomanikele prügifirma kolmeks aastaks. Inimesed ise prügivedajat valida ei saa või kui valivad, siis tuleb neil igal juhul maksta ka linna valitud firmale, kirjutab Eesti Päevaleht.

Praegu veab Tallinnas olmeprügi kuus-seitse firmat, neist suuremad on Ragn-Sells ja Cleanaway. ?Mustamäe sisekvartalis, kus on neli maja, võib igal majal olla erinev jäätmehooldusfirma. Kella seitsme-kaheksa paiku hommikul käivad kõigi nelja firma autod kolistamas,? kirjeldas olukorda kommunaalameti heakorraosakonna juhataja Tõnu Tuppits.

Pärast linna prügiveopiirkondadeks jagamist hakkaks elamukvartalis toimetama üks vedaja. Tänu lepingule saaks linn infot, kes milliseid jäätmeid tekitavad ja kui palju rämpsu tekib. ?Linn tahab saavutada korda!? kinnitas Tuppits.

Konkurss vedajate leidmiseks kuulutatakse välja aasta lõpus.

Mida avalikul konkursil osalevalt prügivedajalt nõutakse, pole veel teada. Esialgu on paigas vaid piir, et rohkem kui 40 protsenti prügiveoturust ühelegi vedajale ei anta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing