Parts tutvustab Riigikogus EL poliitikat

06. aprill 2004, 09:26

Peaminister Juhan Parts tutvustab täna Riigikogus valitsuse Euroopa Liidu poliitikast aastatel 2004-2006.

Peaminister leiab sarnaselt ühise Euroopa idee alusepanija Robert Schumaniga, et Euroopas peab valitsema võrdsete õiguste ja kohustuste põhimõte.

Eesti valitsuse eesmärgiks on saavutada võimalikult lühikese aja jooksul tööjõu liikumise osas eestlastele samaväärsed tingimused teiste liikmesriikide kodanikega. Võrdsete võimaluste hulka kuulub ka liidu kohustus mitte lubada liikmesriikide erinevat kohtlemist kolmandate osapoolte poolt.

Peaminister taunib katseid eritingimuste sisseviimiseks EL ja Venemaa partnerluse ja koostöölepingusse selle laiendamisel uutele liikmesriikidele.

Valdkondades, kus riigid suudavad otsustada rahvuslähedasemalt ja tõhusamalt, tuleb peaministrisõnul otsustuspädevus jätta liikmesriikidele. Sellisteks küsimusteks on näiteks maksud ja sotsiaalpoliitika.

Peaministri sõnul vajab Eesti Euroopat, mis astuks ühiselt vastu kõikidele globaalsetele ohtudele. Eesti toetab tugevalt Euroopa piirivalveagentuuri loomist ja kandideerib selle asukohamaaks.

Valitsus soovib Riigikogus teisipäeval toimuvast arutelust täiendusi ja parandusi oma 2004-2006 aasta Euroopa poliitika seisukohtadele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing