Sirje Niitra • 15. aprill 2004 kell 10:08

Leedo: Kas ma olen ka Tallinna Sadama taga?

Saaremaa Laevakompanii (SLK) juht Vjatseslav Leedo nimetab minister Meelis Atoneni juttu selle kohta, et tema on Tiandra Shipping Ltd taga, lapsikuks.

Leedo ütles, et pole salanud oma koostööd Saaremaa-Hiiumaa vahelise praamiliikluse opereerimisõiguse endale saanud Küprosel registreeritud firmaga Tiandra Shippping Ltd. 'Meil on ikkagi kümneaastane kogemus praamiliikluse kooraldamisel ja vale oleks seda mitte jagada,' lausus ta.

Leedo sõnul annab SLK Tiandrale konsultatsiooni, rendib vajadusel laeva ja Leedole kuuluv Saare Finats andis ka pangale kirja laenu tagamiseks kolmeks kuuks. 'Aga see kõik on normaalne äritegevus, mille pealt teenime suhteliselt lollikindlat raha,' rääkis ta. Näiteks sai Saare Finants ainuüksi laenu tagamise eest 1,5 protsenti.

Leedo küsis: 'Kas sel juhul, kui Tallinna Sadam rendib SLK käest praami ja saab vajalikku nõuannet praamiliikluse korraldamiseks, ütleb Atonen, et Leedo seisab ka Tallinna Sadama taga?'

Leedo eitas igasugust juriidilist seost Tiandraga ja ütles, et ei kuulu selle firma omanike hulka ega lähe ka Atoeneniga lepingut alla kirjutama. 'Atonen ütles juba kolm kuud tagasi teadvat, et mina olen selle firma taga, siis vahepeal ei teadnud seda ja nüüd teab jälle,' lausus ta.

'Ma pean juristidega nõu ja kavatsen teha Riigikogu vastavale komisjonile avalduse, et see uuriks, mis alusel minister tegi järelduse, et mina olen selle firma taga. Teiseks tahan teada, miks kaitsepolitsei asjaga tegaleb. Kas Tiandra on mingi terroriorganisatsioon või?' küsis SLK ainuomanik.

Leedo hinnangul soovib Atonen oma jutuga panna vastutust kõnesoleva liini opereerimise eest Leedo peale. 'Ma tunnen küll vastutust, kuid see on ainult moraalne,' selgitas ta. Ta ütles, et Tiandra omanike hulgas on eestlasi, kes ei soovi aga oma nime avalikustada, sest ei soovi läbida samasugust kadalippu, nagu Leedo saarte ja mandri vahelisel praamikonkursil osaledes.

Hetkel kuum