PM: Loodav ekstreempolitsei saab skuutrid

21. aprill 2004, 08:07

Põhja prefektuur tahab veel sel suvel luua «ekstreempolitsei», mis oleks varustatud krossitsiklite ja skuutritega.

«Ekstreem» pole tühipaljas sõnamäng, vaid Põhja prefektuuris täistuuridel käivitatud projekti nimi, mis lisaks politsei masinaparki krossirattad, skuutrid, ATV maastikusõidukid ja mootorsaanid, kirjutas Postimees.

«Ekstreem» on ideena saanud heakskiidu juba ka politseiameti juhtkonnalt, ehkki keegi pole veel kokku arvutanud, kui palju see maksukroone neelab ning kas ekstreempolitseil üldse otstarvet on.

Neile küsimustele otsivadki hetkel vastuseid Põhja prefekt Raivo Küüt ja tema alluvad, analüüsides turvaolukorda Tallinna ja Harjumaa metsades, randades ja siseveekogudel.

«Jutt käib kohtadest, kuhu politsei ei pääse paraku ligi oma tavalise abimehega ? auto, tänavasõidu mootor- ja jalgrattaga või koguni jala,» lausus Küüt. «Viimased aastad on aga näidanud, et just neis kohtades on tihti vajatud meie abi.»

Küsimusele, kust ekstreempolitsei käivitamiseks raha tuleb, kui politseiametil ei ole täna isegi raha, et sadakond uut autot osta, on prefektil vastus olemas. Eelkõige loodab ta nende omavalitsuste abile, kel probleemid turvalisusega teravamad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing